Dnes je utorok, 24.máj 2022, meniny má: Ela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Hilda Múdra zomrela vo veku 95 rokov

november 22, 2021 - 10:33
Zo športovej histórie ju poznáme najmä ako trénerku najlepšieho slovenského športovca 20. storočia Ondreja Nepelu - olympijského víťaza a viacnásobného majstra sveta aj Európy.
Foto: 
shutterstock

 Zomrela v noci z nedele na pondelok, posledné roky života trávila v dome seniorov v Bratislave. V roku 2014 bola nominovaná v ankete Slovenka roka v kategórií šport a v roku 2016 získala mimoriadne ocenenie v tejto ankete, v kategórií šport. Venovala sa aj ďalším známym slovenským krasokorčuliarom, neskôr trénovala deti a v závere kariéry aj mentálne postihnutých. Na jej počesť boli pomenované medzinárodné majstrovstvá špeciálnych olympiád v krasokorčuľovaní názvom Pohár Hildy Múdrej.

Hilda Múdra - Laureátka na titul Slovenka roka 2014

Slávny zverenec ju oslovoval "teta", toto oslovenie jej prischlo natrvalo. Ondrejovi Nepelovi bola Hilda druhou mamou. Istý čas dokonca chodila na rodičovské združenia do školy.  A na prelome januára a februára 1989 obe mamy spoločne žialili aj pri jeho smrteľnej posteli v Mannheime.

Ešte v júni tohto roku jej prezidentka Zuzana Čaputová odovzdala Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy v oblasti športu a za mimoriadne šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí.

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine.

 

- - Inzercia - -