Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dekorácie v Boho štýle

november 27, 2021 - 08:00
Boho, ale ak chcete bohémsky štýl, je vizuálnym a dekoračným odkazom na šesťdesiate roky a snovú éru hippies. Ak sa pýtate, či niečo také môže ladiť s vianocami, odpoveďou je nepriestrelné áno! Veď sa len na tú krásu pozrite!
Foto: 

Je absolútne slobodný, uvoľnený a originálny. Nájdete v ňom pestrú zmes indiánskych, exotických prvkov, spolu s vidiekom, retrom, starožitnosťami i absolútne minimalis- tickým nábytkom. Vždy ho preferovali výstrední umelci, vďaka ktorým nikdy nevymizol a dodnes patrí medzi aktuál- ne trendové štýly bývania. Mimoriadne obľúbený je so škandinávskymi prvkami. V štýle škandinávskeho boho sa tak mieša strohosť severu a snovosť exotiky. V správnom boho interiéri by malo byť niečo s exotickou, či ľudovou vzorkou, niečo z nahrubo opracovaného dreva, kožušiny a kože, fligránske exotické lucerny, baldachýny alebo as- poň textilné naberané závesy, hrubé tkané bavlnené ko- berce... A to všetko v čo možno najneutrálnejších farbách – v čierno-bielo-béžovej kombinácii. Veľmi vyhľadávané sú háčkované a pletené prvky, teda ručné práce majú do bo-ho štýlu dvere otvorené.

Brmbolce, bez nich by to naozaj nešlo. Napríklad aj v podobe venca na stenu či na dvere. 

Hrubé drevené korále sú tiež veľmi vítanou voľbou.

Tradičný vianočný stromček nie je to, po čom by práve vyznávať boho štýlu siahol. Bez zapoje- nia šikovných rúk, fantázie a ci- tu by to nešlo. Žiadne trblietky, žiadne výrazné svetlá, len jem- nosť a strohosť neutrálnych fa- rieb, ktoré ale v kontrastne so zelenou čečinou vytvoria mimo- riadne hrejivý efekt. Ku správnej vianočnej boho atmosfére pat- ria uzlíky, strapce, brmbolce. Vianočné ozdoby si môžete do- ma vyrobiť ako macramé, prí- padne rozoberte na menšie časti indiánske „lapače snov". Pravdepodobne si väčšinu de- korácií budete musieť vyrobiť sami, o to väčšiu budete mať ra- dosť. Brmbolce sú v tomto prí- pade vždy dobrý nápad. Pripo- mínajú snehové gule, pôsobia hebko a dajú sa vyrobiť v rôz- nych veľkostiach z priadze pod- ľa výberu a vašich možností.

Z nich si môžete samozrejme vyrobiť aj girlandy, ktoré rozve- šiate kade-tade. Nezabudnite na háčkované alebo vyšívané ozdoby, tie dodajú vianočnej vý- zdobe pravý punc.

- - Inzercia - -