Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tipy na rande počas adventného lockdownu

november 29, 2021 - 14:00
Splnil sa vám sen. Konečne ste spolu. Všade. Ste spolu doma, ste spolu v posteli, a ak máte režim práce z domu, ste spolu vlastne stále. Hurá. Alebo nie?
Foto: 
Shutterstock

Ruku na srdce, limity a diery vo vzťahu lockdown prevetrá jedna radosť. Stačí mu na to pár dní a už obchádzate zdutých tínedžerov, seniorov aj manželov. Na hádku sa dôvod vždy nájde. A keďže kváskovanie, ako sme si mysleli ešte v prvej vlne, nás z problémov nevytiahne, treba sa zamyslieť, kde je tá imaginárna cesta z kola von a svetlo na konci tunela. Dobre si myslíte, tam, kde je to najťažšie, v budovaní kvalitných vzťahov. Hoci je to v neustálej spoločnosti všetkých pohromade, to posledné na čo máte chuť,  oplatí sa. Dnes sa zameriame na svoje polovičky.

Večera pri sviečkach

rande_doma_3.jpg

Tipy na rande počas adventného lockdownu
Foto: 
Shutterstock

Akokoľvek veľké klišé za týmto šípite, zastavte sa. Áno, večeru by vám poradila aj vzťahová odborníčka Jitka z Brava girl, na to ani čítať tento článok nemusíte, ale vyskúšali ste ju niekedy so svojou polovičkou splniť úplne do bodky? Nemyslíme tým jesť v pyžame studené párky pri sledovaní  nejakého utlmovača zmyslov a pití teplého piva. Myslíme tak naozaj, v peknom oblečení (a neskôr aj bez neho), s pekne naaranžovaným jedlom a pitím, pri príjemnej hudbe. Keďže sa do reštaurácie tak skoro nedostaneme, vyskúšajte domácu verziu romantickej večere. Môžete si ju spolu aj pripraviť, alebo stavte na donášku. Ak sú prítomní aj iní svojprávni členovia domácnosti, poproste ich o spoluprácu, o opustenie priestoru kuchyne a čo najväčšie súkromie, nakoľko to váš vzťah akútne potrebuje. Veď, ak vy dvaja nebudete v pohode, kto bude?

Spoločenské hry

Chytáte sa práve za hlavu? Myslíme to však vážne, staré dobré Človeče, Žolík a Čierny Peter. Sú to zázraky, s ktorými prežijete autentické chvíle prítomnosti. Je však dôležité staviť na taký repertoár hier, ktorý nepovedie skôr k rozvodu ako k zmiereniu. Bez váhania využite pomoc svojich ratolestí, je možné, že nejaký ten hráčsky výber majú. A pokojne ich nechajte, nech sa k vám na chvíľu pripoja, keď všetci zaspia, možno vám zvýši trochu času a energie na debatu a romantiku. Hlavne nech je to celé zábava, lebo smiech lieči a humor je korením života.

Vyrobte spolu niečo

rande_doma_2.jpg

Rande doma
Foto: 
Shutterstock

Ako pár môžete oceniť, ak vyrobíte niečo hmatateľné. Dlho vás škrie skrinka v kuchyni a doteraz nebol čas sa jej povenovať? Smelo do toho, opravte alebo pretvorte ju podľa svojich predstáv. Každý deň, keď sa na ňu pozriete, pocítite záchvev radosti, lebo pôjde o vec, ktorá prešla vašimi dvoma pármi rúk. Rovnakým štýlom sa môžete dať aj na varenie či pečenie a hoci ním nedosiahnete dlhodobejší efekt radosti ako pri nábytku, aj ten krátkodobý bude stáť za to. Hlavne spolu a s úsmevom.

Kinovečer

Je to klasika, ale overená rokmi a miliónmi šťastných párov. V poriadku, tento štatistický údaj je úplne vymyslený, ale asi chápete, čo chceme povedať. Môžete sa k sebe túliť, príjemne strávite čas a to váš vzťah môže len obohatiť. Ak máte obrazoviek plné zuby, skúste večer s knihou. Každý sa môžete venovať tej svojej a potom sa o nich budete rozprávať, alebo, ak chcete okúsiť level majster romantických komédií, čítajte jeden druhému. Pohybujúce sa pery milovanej osoby vás nenechajú chladnými.

Aktivít, ktorým sa môžete venovať v lockdowne spolu ako pár je mnoho. Stačí zapojiť fantáziu a spraviť si čas. Lebo ako vieme, čas nemáme, čas si musíme spraviť. A ten, čo si spravíme pre milovaných, stojí za to.

- - Inzercia - -