Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zoznam okresov s prerušenou výučbou

december 01, 2021 - 03:31
Regionálne úrady verejného zdravotníctva prerušili od 1. decembra výučbu v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo, Lučenec, Vranov nad Topľou a Rožňava.
Foto: 
canva.com

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave, v Banskej Bystrici a v Rimavskej Sobote plošne prerušia vyučovanie od stredy 1. decembra vo svojich územných obvodoch na stredných školách a na druhom stupni základných škôl.

Vyplýva to zo zverejnených vyhlášok vo vestníku vlády SR na stránke Ministerstva vnútra SR. Prerušenie prezenčného vyučovania sa týka okresov Trnava, Piešťany, Banská Bystrica, Brezno a Rimavská Sobota.

Výučbu majú prerušenú na základe RÚVZ aj stredné školy a druhý stupeň v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Lučenec. Od pondelka 28. novembra bola prerušená výučba v okresoch Vranov nad Topľou a Rožňava.

V celom Bratislavskom kraji zatvoria od pondelka 6. decembra druhý stupeň základných škôl a stredné školy, žiaci prejdú na dištančnú výučbu. Rozhodli o tom regionálni hygienici z dôvodu zlej epidemickej situácie. Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava zverejnenom vo vestníku vlády. Zákaz prezenčnej výučby, s výnimkou materských škôl a prvého stupňa základných škôl, platí od pondelka pre okresy Bratislava I – V, Malacky, Pezinok a Senec.

- - Inzercia - -