Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

500 eurový príspevok vláda schválila

december 01, 2021 - 13:14
Vláda Slovenskej republiky dnes na svojom rokovaní schválili návrh Igora Matoviča na 500 eurový príspevok pre zaočkovaných. Ako sa hlasovalo, zhrnul minister financií vo svojom statuse.
Foto: 
SITA

Podmienkami na získanie očkovacieho poukazu pre seniorov:

* musí ísť o fyzickú osobu s trvalým pobytom alebo prechodným pobytom na území Slovenskej republiky, ktorá do konca roka 2021 dovŕšila vek aspoň 60 rokov

* absolvovala očkovanie proti ochoreniu COVID-19 spôsobenému korona vírusom SARS-CoV-2 na území Slovenskej republiky, a to:

1. prvou dávkou očkovacej látky alebo jednodávkovou očkovacou látkou v období od 25. novembra 2021 do 24. decembra 2021 alebo

2. posilňovacou dávkou očkovacej látky v období do 24. decembra 2021

3. posilňovacou dávkou očkovacej látky do 30. júna 2022, za podmienok, že očkovanie druhou dávkou očkovacej látky alebo jednodávkovou očkovacou látkou absolvovala do 15. januára 2022, pričom posilňovaciu dávku očkovacej látky absolvovala do siedmich mesiacov od očkovania druhou dávkou očkovacej látky alebo jednodávkovou očkovacou látkou.

Očkovacie poukazy budú poskytované na základe údajov z databázy fyzických osôb zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 spôsobenému korona vírusom SARS-CoV-2, vedenej Národným centrom zdravotníckych informácií. Na tento účel môže ministerstvo financií ako príslušný orgán predmetné údaje spracovávať.

Poukaz sa poskytne v elektronickej podobe alebo listinnej podobe, pričom podrobnosti o poskytovaní poukazu ustanoví vláda nariadením. Očkovací poukaz bude prenosný, t. j. senior ho môže poskytnúť aj inej fyzickej osobe, napr. svojim deťom alebo vnúčatám, aby ho využili namiesto neho. Poukaz poskytnutý fyzickej osobe sa považuje za podporu poskytovanú z prostriedkov štátneho rozpočtu a u tejto osoby nepodlieha zdaneniu.

- - Inzercia - -