Dnes je pondelok, 30.január 2023, meniny má: Ema
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Legenda Božidara Turzonovová a skupina NO NAME sa spojili v unikátnej vianočnej piesni „Vianoce s Božidarou“!

december 07, 2021 - 09:11
Unikátne hudobné spojenie v jedinečnej vianočnej piesni! To je novinka „Vianoce s Božidarou“, v ktorej sa stretli skupina NO NAME a herecká legenda Božidara Turzonovová. Autorom hudby aj textu je Igor Timko. Pieseň nahrali spoločne so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a premiéru mala v rámci charitatívneho galavečera Noc nádejí. Novinka je vôbec prvým duetom kapely NO NAME so slovenským interpretom za 25 rokov existencie!
Foto: 
No name

„Vianoce verte vždy budú stáť za to, otvoriť náruč sestrám aj bratom, pre tých čo dokážu s pokorou pripustiť, tak ľahko sa mýli a ťažko odpustí...” Spieva Igor Timko a Božidara Turzonovová vo vianočnej novinke skupiny NO NAME. „Vianoce sú vskutku jednou z posledných istôt, ku ktorej počas roka smeruje väčšina sveta. A z toho sme vychádzali pri tvorbe piesne. Po dokončení textu a melódie sme následne hľadali niekoho, kto je dostatočne čistý a skúsený životom na to, aby to mohol interpretovať. Voľba padla práve na pani profesorku Božidaru Turzonovovú a bolo to absolútne jasné," vysvetľuje Igor Timko.

Angažovanie pani Turzonovovej v tejto piesni je výnimočné. Jej legendárny spevácky výstup, ktorý si poslucháči a diváci všeobecne pamätajú, sa spája s realizáciou muzikálu  Na skle maľované. Teraz má na konte vianočnú pieseň so skupinou NO NAME. "Trošku som váhala, lebo už som dlho nespievala a v minulosti som spievala spravidla sama. Keď som však čítala ten text, ktorý ma zasiahol, tak som súhlasila. Text je úžasný a vychádza z kontextu doby a životného pocitu, v ktorom sa teraz nachádzame. Bola to krásna práca," prezradila Božidara TurzonovováNovinka „Vianoce s Božidarou“ je vôbec prvým výhradne slovenským duetom kapely NO NAME, ktorá má na konte spoločné piesne s Karlom Gottom, Lucie Bílou či skupinou Chinaski. Na toho pravého slovenského interpreta si hudobníci adekvátne počkali. 

„Vedeli, sme, že pani Turzonovová je elita národa, profesionál a legenda. Ale takú úroveň prípravy, s akou vkročila do našej spolupráce, tak to považujem za dotyk zlatej generácie, akú kedy naša spoločnosť v umeleckých kruhoch vygenerovala. S takýmito osobnosťami spolupracovať je tak príjemné a intenzívne, že si spontánne poviete konečne,“ nešetrí chválou Igor Timko. Názov skladby „Vianoce s Božidarou“ vymyslel Igor Timko. Božidara Turzonovová mu bola v čase štúdií v Banskej Bystrici dekankou. Dnes na bystrickej Akadémii umení pôsobia obaja. „Podľa mňa má skladba dokonalý názov. Samozrejme pani profesorka sa ostýchala. Pre pokornú a skromnú dámu to bolo už príliš, ale argumenty zvíťazili. Vravím: Ak sa zhodneme na tom, že Vianoce sú boží dar, bolo by rúhaním nepomenovať pieseň Vianoce s niekým, kto má boží dar v mene,“ vyznal sa Igor Timko. Vianočná novinka mala veľkolepú premiéru v rámci charitatívneho galavečera Noc nádejí. Ako strávia Vianoce chalani z NO NAME - Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Šallai a Pavol Jakab? „Tohtoročné Vianoce budú celé v znamení Vianoc s Božidarou. Sama pieseň je posolstvom nádeje a akéhosi apelu pre spoločnosť, že človek sa ľahko mýli, ale ťažko odpúšťa, že skutočnou podstatou Vianoc je odpustenie, snaha začať od znova. Veď práve v tejto dobe platí, že sme tu len na chvíľu. Proste očista. Každý z nás má možnosť pokúsiť sa byť lepším. Možnosť máme všetci,  otázkou zostáva, koľkí z nás sa o to pokúsia,“ uzatvára Igor Timko.

NO NAME & Božidara Turzonovová - Vianoce s Božidarou

Prečítajte si tiež najnovší rozhovor s Božidarou Turzonovovou

- - Inzercia - -