Dnes je utorok, 24.máj 2022, meniny má: Ela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Otvorenie hraníc v Queenslande: Takto vyzerá radosť!

december 14, 2021 - 16:00
Austrálčania oslavujú, keď v Queenslande opäť vidia svojich blízkych. Radosť ostatných je nákazlivá, nalaďte sa spolu s nimi na vlnu prívetivosti a blaženosti.
Foto: 
Instagram bbcnews/ Getty Images

Ako uvádza BBC News na svojom Instagrame, "Austrálčania oslavujú, že opäť vidia svojich blízkych v Queenslande po tom, čo štát zrušil päťmesačné uzavretie hraníc so svojimi najväčšími susedmi. Došlo k objatiam a slzám, keď sa rodiny zišli po tom, čo štát zrušil pravidlá izolácie pre svoje obyvateľstvo. Hranice ostali zatvorené, kým sa nedalo zaočkovať 80 % jeho dospelých. Austrália zaznamenala 2 072 úmrtí a 227 000 prípadov, čo je oveľa menej ako v iných krajinách OECD."

aussie_02.jpg

Takto vyzerá radosť!
Foto: 
Instagram bbcnews/ Getty Images

"Na letiskách a v pohraničných mestách v pondelok došlo k objatiam a slzám, keď sa rodiny po dlhých odlúčeniach opäť stretli. Queensland vyvolal hnev za to, že uzavrel svoju hranicu s najľudnatejšími štátmi Austrálie, čo ľuďom bránilo dokonca navštíviť chorých príbuzných. Úradníci však pripisujú nízke počty Covid v Queenslande tvrdej politike. Štát s piatimi miliónmi ľudí zaznamenal počas pandémie približne 2 000 infekcií v porovnaní so 136 000 prípadmi vo Victorii a 86 000 v Novom Južnom Walese (NSW). Zaočkovaní ľudia z medzištátnych hraníc môžu teraz vstúpiť do Queenslandu bez toho, aby museli ísť do karantény, za predpokladu, že majú negatívny výsledok testu na Covid. Zámorskí cestujúci prichádzajúci do Queenslandu musia byť na rozdiel od niektorých iných častí Austrálie v 14-dňovej karanténe. Televízne reportáže ukázali, že autá v pondelok pred úsvitom stáli kilometre v rade pri hraniciach. Keď prešli prvé vozidlá, vodiči zatrúbili a okoloidúci jasali. Aerolínie uviedli, že v pondelok malo do štátu priletieť a odletieť približne 10 000 ľudí a na týždeň bolo rezervovaných 700 letov," píše ďalej BBC.com.

aussie_03.jpg

Takto vyzerá radosť!
Foto: 
Instagram bbcnews/ Getty Images

Radosť je nákazlivá! Objímajte tých, čo milujete, nie je to samozrejmosť, je to dar.

aussie_04.jpg

Takto vyzerá radosť!
Foto: 
Instagram bbcnews/ Getty Images

- - Inzercia - -