Dnes je streda, 06.júl 2022, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Úspech slovenskej reprezentantky- 38. SVETOVÉ FINÁLE ELITE MODEL LOOK

december 23, 2021 - 14:00
Elite World Group predstavuje najtalentovanejšie začínajúce modelky, modelov a digitálnych tvorcov v rámci tohtoročného Elite Model Look, ktorý sa uskutočnil virtuálne. Skupina Elite World Group, popredná svetová sieť talentov, ktorá zastupuje významné osobnosti z oblasti módy, zábavy a kultúry, s potešením oznamuje víťazov 38. ročníka súťaže Elite Model Look.
Foto: 
ELITE MODEL LOOK

Amélie Konšelová (16 rokov) z Českej republiky a ShiYi Zhang (19 rokov) z Číny boli vyhlásení víťazmi v kategórii modelka, model, Sara Ras (23 rokov) z Holandska získala prvenstvo v kategórii digitálny tvorca. Lenka Saturyová (17 rokov) zo Slovenskej republiky sa umiestnila na krásnom druhom mieste.

 

amelie_konselova_-_elite_model_management_prague_portfolio_4.jpg

Amélie Konšelová
38. SVETOVÉ FINÁLE ELITE MODEL LOOK Úspech slovenskej reprezentantky
Foto: 
ELITE MODEL LOOK

Všetci traja víťazi získali zmluvu s niektorou zo siete agentúr Elite World Group, do ktorej patrí Elite Model World, Women Management, The Society Management, Supreme Management, Women 360 Management a EWG Management. 

Tohtoročnú virtuálnu udalosť predstavovalo vyvrcholenie celoročného hľadania nových talentov z celého sveta, do ktorého sa prihlásili desaťtisíce adeptov. Do TOP 20 svetového finále bolo vybratých 20 mladých talentov zo 16 krajín sveta v troch kategóriách – modelka, model a digitálny tvorca.

„Spoločnosť EWG je hrdá na to, že stojí v čele rozvoja modelingu a managementu talentov. Tohtoročné svetové finále dokazuje, že sme urobili ďalší krok v našej evolúcií od riadenia talentov ku globálnej talentovej mediálnej spoločnosti, pretože sme nehľadali „len tradičné modelky“, ale aj tvorcov a inovátorov, ktorí novo definujú módne prostredie,“ hovorí Julia Haart, výkonná riaditeľka skupiny a spolumajiteľka spoločnosti Elite World Group. „Úspech modelky, modela alebo digitálneho tvorcu dnes vyžaduje omnoho viac ako len presvedčivý vzhľad. Či už je ich platformou štúdio, scéna alebo štadión, spoločnosť EWG môže talentom pomôcť využiť túto platformu k tomu, aby sa z nich samotných stala značka a využili pôsobenie vo verejnom priestore, aby svetu ukázali, kto sú, nielen ako vyzerajú alebo čo robia.“

V trojtýždennom digitálnom sústredení si 20 národných finalistov prešlo mentoringom a digitálnymi výzvami. V rámci spolupráce s najväčšími talentmi spoločnosti Elite, sa globálneho sústredenia zúčastnila tiež supermodelka a globálna riaditeľka vzdelávania pre Elite Model Look Coco Rocha, medzinárodná modelka a osobnosť sociálnych médií Jasmine Sanders, modelka, umelkyňa a aktivistka Laetitia Ky, model, herec a autor Ruben Rua, niekdajší účastníci súťaže Elite Model Look Valeria Buldini a Victor Ndigwe a finále uvádzala generálna riaditeľka a spolumajiteľka spoločnosti Elite World Group Julia Haart.

Amélie Konšelová sa k víťazstvu svetového finále vyjadrila nasledovne: “Som prekvapená, ale zároveň veľmi potešená výhrou na svetovom finále Elite Model Look. Veľmi som si priala v tejto súťaži uspieť, ale do poslednej chvíle by mi nenapadlo, že sa to skutočne stane. Poznala som vďaka online svetovému finále množstvo príjemných ľudí z najrôznejších štátov z celého sveta, ktorí sa v modelingu pohybujú a o to viac si túto výhru vážim“.

Riaditeľ súťaže pre Slovenskú a Českú republiku a zároveň spolumajiteľ agentúr Elite Bratislava a Elite Prague Saša Jány, neskrýva svoje nadšenie: „Som nesmierne hrdý na Lenkin úspech, keď po víťazstve v národnom kole Schwarzkopf Elite Model  Look  Slovensko nasledovalo umiestnenie na druhom mieste na finále svetovom. Nadviazala tým na úspechy sloveniek ako Linda Nývltová, Michaela Kocianová, Viera Schottertová, Michaela Hlaváčková, či Saša Gachulincová. Jedinou slovenkou, ktorá zvíťazila na svetovom finále bola Denisa Dvončová roku 2003 v Singapure. Veľmi ma teší aj víťazstvo Amélie Konšelovej z Českej republiky, ktorá  sa tak stala historicky najúspešnejšou krajinou najväčšieho projektu hľadania nových tvárí na svete, do ktorého sa ročne vo svete prihlási vyše 400 000 mladých ľudí. Je milé, že podobné umiestnenie sa už v histórii udialo v roku 2000 v Ženeve, kedy na druhom mieste skončila slovenka Alena Martanovičová a víťazkou sa stala češka Linda Vojtová“.

Organizátori súťaže Elite Model Look pokračovali, pod záštitou značky Rowenta, v spolupráci s kreatívnym londýnskym štúdiom Something™, aby mohli celý program realizovať celkom virtuálne, a to aj napriek prebiehajúcim cestovateľským pandemickým obmedzeniam, aby tohtoroční finalisti mohli zažiť rovnaké sústredenie Elite Model Look, ktoré naštartovalo kariéru niektorých najúspešnejších svetových topmodeliek.

Oficiálny hashtag(y): #EML2021

lenka_saturyova_-_elite_model_management_prague_portfolio_8.jpg

Lenka Saturyová
38. SVETOVÉ FINÁLE ELITE MODEL LOOK Úspech slovenskej reprezentantky
Foto: 
ELITE MODEL LOOK

Lenka Saturyová – 17 rokov, pochádza z Bratislavvy, je študentkou gymnázia - Spojená škola Pankúchova 6.

SEML SR 2021 finaliste

Autor: 
ELITE MODEL LOOK

- - Inzercia - -