Dnes je utorok, 24.máj 2022, meniny má: Ela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Uzatvorenie roka pre rodiča

december 29, 2021 - 08:30
Ukončenie roka zvykne byť každoročne zaujímavé. Zrejme každý z nás sa zamýšľa nad tým, čo mu predošlý rok dal a vzal, kam sa posunul, kde urobil chyby či naopak čo sa mu podarilo. Na rodičovstve je krásne to ako sa dieťa každý rok mení, niekedy mám pocit, že je to každým dňom. A spolu s ním sa vyvíjame aj my rodičia. Sme možno viac či menej trpezliví, nároční, na seba i na svoje deti.
Foto: 
shutterstock

Prehnané očakávania

Za najzdravšie prostredie pre dieťa sa považuje rodina kde dostáva pravidelne veľkú porciu lásky, pochopenia a kde sa môže cítiť uvoľnené a má podporu najbližších príbuzných. Samozrejme je nesmierne náročné vytvoriť takú rodinnú bunku a každému komu sa to podarilo úprimne gratulujem. Mohli by sme skúsiť nebyť na seba ako rodičia tak prísny a odpustiť si aj chvíle kedy na deti zakričíme či ich máme jednoducho „plné zuby“. A taktiež nečakať zázraky od detí a akceptovať ich odlišnosti, veď práve tie ich robia výnimočnými. Niekomu ide hra na klavír, niekomu cudzie jazyky, inému ani jedno ani druhé. 

Predsavzatie pre rodiča

Za najväčší dar sa v dnešnej uponáhľanej dobe považuje čas. Každý ho má nedostatok a pritom deň má až 24 hodín. Možno si stačí inak rozložiť dni, organizovať nákupy, obmedziť zaťažujúce stretnutia a nájdeme si ho dostatok pre naše ratolesti. Rastú rýchlosťou blesku a už len sa sústrediť na veľa otázok dá každému rodičovi zabrať. Ja som sa neraz pristihla ako som pri synovi nekoncentrovaná a vrátilo sa mi to viacnásobne. Preto by som čas ako vzácnu komoditu navrhla na prvé miesto. Nájdime si ho pre naše deti. 

Naučme sa užívať každý jeden moment v živote, všetko letí veľmi rýchlo..

- - Inzercia - -