Dnes je nedeľa, 04.december 2022, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aj nezáväzný vzťah má svoje nepísané pravidlá. Dajte si na ne pozor!

október 03, 2022 - 11:24
Nezáväzné vzťahy sú v poslednom čase čoraz menej tabu. Stále viac ľudí ich vyhľadáva a preferuje pred partnerskými záväzkami. Hoci sú neoficiálne prítomné odjakživa, stále ich mnohí netolerujú a vnímajú ako nezodpovednosť či prežitok.
Foto: 
Pixabay

Nie je nič zlé na tom, keď človek vie čo chce. Na čo ma na silu začínať vzťah, keď vie, že od neho chce len jedno. Častokrát to ale vyzerá jednoducho a časom sa veci skomplikujú. Uistite sa dopredu, že viete, do čoho idete a držte sa nepísaných pravidiel. 

Prívlastok nezáväzný dokonale vystihuje tento typ vzťahu. Žiadne nádeje v spoločnú budúcnosť, emočné výlevy či nekonečné romantické prechádzky. Podstatou je akási dohoda medzi mužom a ženou,  že pôjde len o naplnenie vzájomných sexuálnych potrieb. Mnohí sa možno pozastavia nad tým, či je to vôbec možné. Z krátkodobého hľadiska možno áno. Z dlhodobého však nastáva riziko, že jedna alebo obe strany neostanú bez akýchkoľvek citov. Sme predsa ľudia. Ak ste však presvedčení, že vám takýto vzťah vyhovuje a po ničom vážnom netúžite, dajte si pritom pozor na nasledujúce body. 

Buďte úprimní 

Ak máte nejaké špecifické požiadavky, ktoré očakávate od tohto vzťahu, mali by ste sa o nich zmieniť hneď na začiatku. Hanblivosť a rúško tajomstva sem veľmi nepatrí. Nemusíte hrať hry na nedostupných, či kto z koho. Túto fázu pokojne preskočte, veď obaja viete, čo chcete. 

Určte si pravidla

To, že tu city nezohrávajú hlavnú rolu je už všetkým jasné. Taktiež ostatné emócie, ktoré si do vzťahov so sebou prinášame, treba nechať stranou. Žiarlivosť, sťažovanie sa na šéfa v práci či váš zhoršený krvný obraz nikoho nezaujíma. S pozornosťou nerátajte ani na narodeniny či Vianoce. Dohodnite si čas a miesto vašich stretnutí. To, ako už druhá strana trávi čas mimo vášho stretnutia, vás nemá čo zaujímať.  

Nemajte očakávania 

Nezačínajte tento vzťah s tým, že sa do vás dotyčný po čase zamiluje. Myšlienka emočného zblíženia či vynucovanie sľubov do budúcnosti nie je na mieste. Neseďte mimo vašich stretnutí doma na gauči. Využite, čo tento vzťah ponúka a čo je jeho podstata. Voľnosť či sloboda. Starajte sa o seba, chodievajte do spoločnosti, flirtujte. Nezatvárajte sa do seba a do nezáväzných vzťahov. Nechajte dvere otvorené aj pravej láske či vzťahu so záväzkami. 

- - Inzercia - -