Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Liv Bielovič zo seriálu Druhá šanca: "Človek je od prírody pohodlný tvor."

január 10, 2022 - 14:00
MUDr. Andrej Fabián je jedným z najlepších interných lekárov na Slovensku, ale jeho vzťah k pacientom je úplne neosobný. Nevolá ich menami, ale číslom postele. Nezaujíma ho ich osobný život, iba laboratórne správy. Nulová empatia, nulový súcit, nulová emocionálna angažovanosť. Jednej noci ho však osobný život pacienta, ktorý zomrel na jeho oddelení, kruto dobehne: pacientov otec, zúfalý od žiaľu, ho strelí do hlavy.
Foto: 
TV Markíza

Fabián nezomiera, ale keď sa prebudí, rýchlo si uvedomí, že to, čo sa mu stalo, je možno oveľa horšie ako smrť: zranenie hlavy vymazalo všetky jeho spomienky za posledných dvanásť rokov. Postavu Fabiánovej bývalej manželky a riaditeľky nemocnice Adely Tibenskej stvárni sympatická herečka Lívia Bielovič. „Adela je žena mnohých tvárí. Vidíme ju v momentoch, kedy navonok pôsobí vyrovnane a chladne, no vnútorne je rozorvaná. Prežíva široký diapazón emócií, ktoré sa stále snaží držať pod kontrolou. Sú však situácie, ktoré ju napriek jej profesionalite vo vzťahu k práci prevalcujú. Či ako riaditeľku nemocnice, udržujúcu si za každých okolností profesionálny prístup a dekórum, či ako milujúcu partnerku a matku alebo ženu, ktorou lomcujú pocity k človeku, ktorý ju v živote zasiahol asi najviac. Je to skrátka žena, ktorá zanecháva dojem. Záhadná, s množstvom tajomstiev,“ prezradila o svojej seriálovej postave. Ste zvedaví, čo ďalšie nám prezradila v krátkom rozhovore? Ak áno, čítajte ďalej.

V seriáli prídete o syna a rozvediete sa. Čo podľa vás dáva ženám v skutočnom živote silu kráčať ďalej?
Ženy su od prírody silnejšie. Dokážu sa preniesť cez bolesti fyzické aj duševné jednoduchšie ako muži. Nechcem kategorizovať ani porovnávať no teším sa, že v súčasnej dobe už aj muži chápu, že toho dokážeme veľa napriek stratám a bolestiam, ktoré nás sprevádzajú celým zivotom. Možno je to tým, že fyziologicky sme nastavené inak ako muži. Dokážeme priviesť na svet dieťa, alebo sa každý mesiac tváriť, napriek hormonálnej búrke, že sme okej, usmiate a spokojné, že vlastne o nič nejde. To nám dáva silu ísť ďalej. Tá naša ženská vytrvalosť podtrhnutá jemnocitom a nežnosťou.
Je vám lekárske prostredie blízke?
Už som nakrúcala nejaké projekty s lekárskou tematikou ale úprimne som trochu hypochonder a zaujímam sa o choroby z aspektu zvedavosti. Čítam vedecké články, štúdie, výskumy a fascinuje ma, kam sa veda hýbe a hlavne akou rýchlosťou. Možno by som bola dobrá doktorka, no lekárske prostredie veľmi nemusím. Vnímam tam trápenia ľudí. Priestor je väčšinou chladný, neosobný- žiadny liečebný rezort pri mori:)

dizajn_bez_nazvu83.png

Liv Bielovič zo seriálu Druhá šanca: "Človek je od prírody pohodlný tvor."
Foto: 
TV Markíza
Čo vám je na vašej seriálovej postave sympatické a čo naopak nie?
Adela Tibenská je riaditeľkou nemocnice a bývalou manželkou Dr.Fabiana, teda Janka Koleníka. Svojim statusom vzbudzuje rešpekt, no je veľmi zraniteľná. Prelínajú sa v nej dva svety. Pracovný a súkromný. V každom je iná. V každom svojská, rázna a nekompromisná v práci, ale nežná, jemná, milujúca a rozorvaná v súkromnom živote. Neviem posúdiť, či som ako ona. Asi by som v niektorých situáciách reagovala ráznejšie, alebo naopak jemnejšie. No už teraz viem povedať, že mi nelezie na nervy, ale naopak nachádzam v nej veľmi podobné paralely z môjho života.
Existuje rola, ktorú by ste si chceli veľmi zahrať? Ak áno, prezradíte aká?
Je mi ľúto,že ma nejako obišli princezné, no na druhej strane je stále príležitosť na zlé kráľovné. Alebo aj dobré. Avšak záporné postavy sú vždy farebnejšie a dá sa s nimi pracovať so širším diapazónom emócií...A to sa mi páči. Charakterové role. V poslednom filme, ktorý žiaľ ešte nie je dotočený o M.R.Štefánikovi hrám jeho matku-Albertínu Štefánikovú. Starnem celým filmom od 30tky až po 63 rokov. Strávim v maskérskom kresle 3h a 7min. Albertína mi vsiakla pod kožu. Hlboko.Tým, že je milujúca matka, bezpodmienečne s čistým srdcom. Tak ako aj ja som mamou v živote, za čo som nesmierne vďačná...Mám momentálne veľa postáv v hlave, ktoré by som si chcela zahrať. Jedna z nich je životopisný pribeh o rabínke Gisi Fleischmann. Žene, ktorá bola židovskou aktivistkou a významne sa podieľala na záchrane židov pred nacistami a pred odvlečením do koncentračných táborov. Na túto tému nikdy nesmieme zabudnúť...aby sme boli dostatočne poučení na to ju v histórii nezopakovať. Príbeh Gisi je silný a neuveriteľne inšpiratívny.
Miešajú sa vám emócie spojené so seriálovou postavou aj do osobného života alebo si dokážete udržiavať odstup?
Priznám sa, že po celodennom a niekoľkodennom natáčaní po sebe si časť svojej postavy-role nesiem domov...trvá to nejaký čas, kým to všetko odznie a som opäť sama sebou. :) Dennodenne nosíme všetci na tvári nejaké masky. Jednu pred priateľmi, druhú pred rodinou, v práci... no doma keď sme sami so sebou sme to naozaj my. Tie momenty sú zvláštne, no veľmi poučné. Vydržať byť len tak sám so sebou a v kľude je umenie. Zvlášť keď ste spoločenský tvor.
Čomu sa rada venujete vo voľnom čase?

Všetkému možnému. Hrám tenis. Je to šport, ktorý som vždy chcela vedieť, no moji rodičia ma veľmi k tomu neviedli, tak som si našla svoju cestu. A urobila som dobre. Je to pre mňa relax, oddych, aktivita, ktorá mi skultivuje telo aj ducha. Uvoľní sa oxytocín endorfíny a hneď je vám lepšie. :) Ďalšia taká moja závislosť je motorka. Teraz je zazimovaná a spinká. Na jar a v lete si užíva cesty krásami Slovenska. To je dobrá čistička hlavy. V zime sú to lyže a naše krásne slovenské kopce a v lete bicykel a počas roka akákoľvek príležitosť zmiznúť niekam von k moru. To je pre mňa najviac. Tam mi nič nechýba.

Dávate si novoročné predsavzatia? Ak áno, prezradíte aké?
Nedávam si žiadne novoročné predsavzatia. Načo? Keď mám cieľ, snažím sa ísť systematicky a húževnato k nemu. Bez ohľadu na to, kedy si ho stanovím. Niekedy je tá cesta dlhšia, inokedy, keď to sama nečakám, tak je to hop-šup. Akýkoľvek cieľ, ktorý si dám ma motivuje a poháňa stále vpred. Mozgu trvá vraj 21 dní, kým si zvykne na nový model- systém-návyk. Každý má tie čísla ale iné. Zavisí to od povahy. Každý sme húževnatý inak. Niekto možno vôbec. Človek je od prírody pohodlný tvor a už len vedomie toho, že musí od nejakého času s niečím začať, lebo si to niekto niekde niekedy vymyslel, tak už je demotivovaný.
Aký bol pre vás uplynulý rok a čo si prajete od 2022?

Ten rok bol divoký vo svete a v našich životoch tiež. Zmenil všetko a všetkých. Veľa vecí sa vyjasnilo, vysvetlilo, ozrejmilo aj medzi ľuďmi. Pribudli noví priatelia, starí a tí praví zostali, falošní sa vyselektovali sami. Prešli sme si stratami aj nálezami. Ten rok bol smutný, ale aj krásny. Preto, aj keď to bude znieť pateticky, prajem si pokoj, radosť a hlavne zdravie pre všetkých.

Pokoj, radosť a zdravie prajeme Lívii aj my a tiež srdečne ďakujeme za rozhovor.

- - Inzercia - -