Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Overené a jednoduché beauty triky zo sveta

január 10, 2022 - 10:48
Ženy v Kolumbii nosia so sebou všade avokádo, Bulharky nedajú dopustiť na ružovú vodu a Číňanky sú mladosťou posadnuté. Objavte overené beauty triky z celého sveta. Ingrediencie sú ľahko dostupné aj u nás.
Foto: 
shutterstock

Egypt

Mliečný kúpeľ pozostávajúci z medu a mlieka vám zabezpečí dokonalý relax a je darom pre vašu pokožku. Bude po ňom hebká a pružná. Nedala naň dopustiť ani Kleopatra.

Austrália

Ak vás trápia zničené vlasy, lupiny, alebo svrbiaca pokožka, kvapnite pár kvapiek čajovníkového oleja do šampónu a uvidíte, čo sa udeje. Je to doslova zázrak.

Kolumbia

Za zdravé a lesklé hrivy vďačia Kolumbijčanky domácej maske z banánu, avokáda a pár kvapiek olivového oleja. Vyskúšajte ju aj vy.

Španielsko

Bojujete s kruhmi pod očami? Španielky hovoria, že lepší než akákoľvek uhorka či krém je zemiakový škrob. Zbavíte sa ich plátkami zemiakov, ktoré vašu pleť vyživia. 

Poľsko

V poľských kúpeľniach nájdete najčastejšie ako kozmetickú pomôcku med. Ženy ho využívajú na pery miesto balzamu, ale aj pri príprave masky na tvár. 

Francúzsko

Francúzky sú za každých okolností dokonale upravené. Najväčším hriechom je pre ne neodlíčená pleť a hotovým zázrakom - maska z čerešní a granátového jablka. 

Kostarika

Mieste ženy si šťavu z pomarančov nanášajú vatovým tampónom na niekoľko desiatok minút na tvár a následne ju umyjú vodou. Preto je ich pokožka svieža a výživná. 

Dominikánska republika

Problém s lámajúcimi nechtami riešia ženy v Dominikánskej republike vcelku šokujúcim spôsobom. Do priesvitného laku na nechty primiešavajú plátky cesnaku a ten im vraj drží nechty krásne pevné.

Grécko

Grékyne používajú olivový olej v kuchyni, na telo aj na tvár. Vraj výborne vyčistí pokožku a neuveríte - mnohým ženám sa osvedčil miesto lubrikačného gelu. Je jednoducho všestranný:) Okrem spomenutých možností je výborný aj pri popáleninách.  

Izrael

Tajomstvo krásy žien z tohto kúta sveta spočíva v peelingu. Namiešajte si morskú soľ a masážny olej a vaša pokožka sa okamžite rozžiari. 

Švédsko

Kvôli nepriaznivému počasiu využívajú ženy saunu, ktorá má na pokožku blahodárne účinky. A tvár si umývajú výlučne minerálnou vodou. 

Afrika

Ich overený trik spočíva v aplikácií mlieka pred samotným umytím šampónom. Na vlasoch ho nechajú pôsobiť pár minút a nakoniec ich umyjú klasickým spôsobom. 

Brazília

Anticelulitídové prípravky sú pre ne zbytočnou investíciou. Preferujú to, čo majú na dosah a nestojí to ani cent. Masáž mokrým pieskom je trik, ktorý môžete pri mori vyskúšať aj vy.

Čína

Číňanky majú pleť ako alabaster. Okrem toho, že sa vyhýbajú slnečným lúčom, nedajú dopustiť na ryžu. Z nej si varia odvar, ktorým si minimálne dva krát za deň umývajú tvár. Viditeľné výsledky sú vraj už po krátkom čase.

Taliansko

Tajomstvom je ricínový olej, ktorým sa natierajú na noc. Vlasy, pokožku, celú tvár. Celé ich rozžiari a zabraňuje starnutiu. 

Bulharsko

Všetko, čo pochádza z ruže je pre Bulharky kozmetickou modlou. Ružová voda a olej majú silné účinky po ktorých budete navyše krásne voňať.

- - Inzercia - -