Dnes je nedeľa, 23.január 2022, meniny má: Miloš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

január 11, 2022 - 21:41
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v rakúskom Schladmingu skončila druhá, keď na svoju súperku Mikaela Shiffrinovú stratila len 0.15 s.
SITA

"Chcela som v prvom rade vyhrať, ale podarilo sa mi vyhrať malý glóbus v prvej polovici januára, čo tiež nie je každý deň, takže mám zmiešané pocity," povedala Petra pre RTVS.

Vlhová má v hodnotení slalomu náskok 220 bodov pred druhou Shiffrinovou, vo Svetovom pohári zostávajú ešte dva slalomy. Slovenská lyžiarka vyhrala hodnotenie tejto disciplíny aj v sezóne 2019/2020, v minulom ročníku v nej skončila na 3. mieste.

Slovenská lyžiarka sa predstavila na trati so štartovým číslom 1 a v úvodnom kole dosiahla najrýchlejší čas. Vlhová viedla o 27 stotín sekundy pred Nemkou Lenou Dürrovou, priebežne tretie boli Švajčiarka Wendy Holdenerová a Kanaďanka Ali Nullmeyerová s mankom 0,35 s. Piata Mikaela Shiffrinová strácala 0,42 s.

Slalom sa mal pôvodne uskutočniť vo Flachau, ale pre vysokú sedemdňovú incidenciu prípadov ochorenia covid-19 sa preteky presunuli do Schladmingu.

Preteky Svetového pohára pokračujú v rakúskom Zauchensee. V sobotu 15. januára je na programe zjazd, o deň neskôr super-G.

„Išlo sa mi dobre, neurobila som žiadnu výraznú chybu. Slalom je krátky, rozdiely nie sú veľké. Podmienky sú tu výborné. Trať je na niektorých miestach ťažšia, ale je veľmi pekná. Sneh je však agresívny, trocha som sa bála špicara, lebo to chytá lyže. V druhom kole budú ryhy, keďže pôjdem posledná, ale myslím si, že podmienky budú dobré,“ povedala slovenská lyžiarka pre RTVS po prvom kole.