Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Tínedžeri našli novorodenca v snehu pri teplote -20 stupňov

január 15, 2022 - 11:00
Dievčatko zázrakom prežilo. Skupina tínedžerov bola v správnom čase na správnom mieste. Zachránili opusteného novorodenca, ktorého našli v snehu pri teplote -20 stupňov, píše BBC.
Foto: 
shutterstock

Dievčatko našli v piatok v škatuli od vajíčok na odľahlej ceste pri dedinke Sosnovka neďaleko Novosibirska na Sibíri. Zabalené bolo iba do tenkej deky. Piati tínedžeri okamžite zavolali rodičov, ktorí vzali dieťa do auta a odviezli ihneď do nemocnice. Novorodenec zázrakom prežil. Podľa lekárov sa má dobre a je zdravý. Prípadom sa zaoberá polícia a pátra po matke dieťaťa. Hrozí jej vážne obvinenie z pokusu o vraždu. Rodičia jedného z tínedžerov, ktorí dieťa našli, majú záujem si dievčatko adoptovať. Musia ale počkať na úrady, či sa im podarí vypátrať jeho rodičov, prípadne príbuzných.

Rodina Litvinovcov uviedla, že plakali od šťastia spoločne s personálom nemocnice, keď zistili, že dieťa nemá vážne omrzliny a bude v poriadku. Keby si dievčatko mohli adoptovať, malo by troch starších bratov, ktorí by sa o ňu s láskou starali.

shutterstock_1923816341.jpg

Foto: 
shutterstock

- - Inzercia - -