Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vlhová neudržala vedenie v obrovskom slalome v Kronplatzi, zdolala ju iba Švédka Hectorová

január 25, 2022 - 14:45
Slovenka Petra Vlhová sa nestala víťazkou obrovského slalomu v talianskom Kronplatzi v rámci Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní. Vlhová skončila druhá, keď v súčte oboch kôl bola o 15 stotín sekundy pomalšia ako Švédka Sara Hectorová. Tá si pripísala tretie víťazstvo v obrovskom slalome v aktuálnej sezóne a zvýšila náskok na čele hodnotenia disciplíny vo Svetovom pohári.
Foto: 
SITA

Tretia v Kronplatzi skončila Francúzka Tessa Worleyová s mankom 52 stotín na víťazku. Američanka Mikaela Shiffrinová bola až piata (+0,81) a to znamená, že jej náskok pred Vlhovou na čele celkového poradia SP sa zmenšil na 17 bodov. Obe sa už dostali cez magickú tisícku - Shiffrinová má 1026 bodov a Vlhová 1009. V hodnotení obrovského slalomu je Vlhová štvrtá.

Vlhová si druhým miestom v Kronplatzi vyrovnala sezónne maximum v obrovskom slalome, druhá bola aj na sklonku kalendárneho roka 2021 v rakúskom Lienzi. Pre 26-ročnú ambicióznu Liptáčku boli utorkové preteky posledné pred odchodom na zimné olympijské hry v Pekingu. Zverenka švajčiarskeho trénera Maura Piniho si dobrým výkonom aj výsledkom opäť zvýšila sebavedomie pred ZOH 2022. Na vrchole štvorročného obdobia v ďalekej Číne by rada pridala do vitríny úspechov olympijské medaily, ktoré jej v nej zatiaľ chýbajú.

Vlhová si utvorila výbornú východiskovú pozíciu pre prípadný celkový triumf v 1. kole. Po takmer bezchybnej jazde ho vyhrala s náskokom 34 stotín sekundy pred Hectorovou a 59 stotín pred Shiffrinovou. V druhej jazde sa však Vlhová nevyhla chybe v nájazde do strmej časti svahu a až osemnásty najlepší čas druhého kola ju odsunul na celkové druhé miesto.

Vlhová nikdy predtým v Kronplatzi nebola na stupňoch víťazov. Z predchádzajúcich štyroch účastí v týchto špecifických pretekoch v Južnom Tirolsku si najlepší výsledok pripísala v roku 2019, keď skončila štvrtá. Strmý svah v Kronplatzi sa považuje za jeden z najnáročnejších v ženskom obrovskom slalome vo Svetovom pohári.

Slovenka v tejto sezóne už má istotu zisku malého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári v slalome. V najviac točivej disciplíne vyhrala až päť pretekov.

- - Inzercia - -