Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

5 dôvodov, prečo všetky vaše vzťahy končia po pár stretnutiach

január 27, 2022 - 08:30
Nájsť svoju osudovú lásku je jedna z najväčších životných výziev. U niekoho to predsa len ide ťažšie a u niekoho ľahšie. Radíte sa k prvej skupine? Možno ste si u seba všimli, že vaše vzťahy začínajú silným a intenzívnym spojením. Po krátkom čase sa však vždy rozpadnú skôr, ako sa stihnete spamätať. Pozrite sa na dôvody, ktoré vám možno bránia začať trvalý vzťah.
Foto: 
shutterstock

Prečo práve ja nemôžem nájsť lásku? Otázka, ktorú si kladiete permanentne. Pritom,  keď sa naskytne príležitosť, veľmi rýchlo ju sabotujete. Vždy nájdete na druhom priveľa  neodpustiteľných chýb, alebo si nikoho nechcete pustiť k telu. Máte pocit, že ste nevinná obeť systému a na chybe je vždy opačná strana. Možno aj je, ale vedieť si pripustiť možnosť, že bránite sami sebe nájsť lásku, je dôležitý krok vpred. 

Nikomu neveríte 

Máte o potenciálnom partnerovi vždy mnoho pochybností, ešte skôr, ako ho bližšie spoznáte. Hádžete všetkých do jedného vreca. Porovnávate a prirovnávate ich s vašimi predchádzajúcimi známosťami. Robíte z komára somára a škatuľkujete na základe maličkostí. Kým vás daný človek osobne nesklamal, je dobré dať mu aspoň šancu. Až čas ukáže, či vaše pochybnosti boli na mieste. 

Neveríte sebe 

Trpíte príliš nízkym sebavedomím. Máte vnútorné konflikty sami si sebou. Nosíte v sebe hnev a odpor voči vzťahom či láske. Všetci sa vám zdajú lepší, krajší, úspešnejší. Takáto neistota vo vzťahu vedie k jeho priamej sabotáži. Ak sa to náhodou nestane na začiatku, následky sa premietnu neskôr v podobe žiarlivosti či vynucovaní si pozornosti. Nikto vás nebude skutočne milovať za vás. 

Vyhýbate sa odmietnutiu 

Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť odmietnutiu, je nikdy si nikoho bližšie nepripustiť k telu. Nebudete riskovať svoje srdce. Robíte všetko preto, aby vo vzťahu okrem srdca neutrpelo najmä vaše ego. Bojíte sa poníženia a odmietnutia. Zmierte sa ale s tým, že to sabotuje všetky vaše šance na lásku. 

Máte nereálne očakávania 

Od začiatku čakáte, že váš partner pre vás bude všetkým. Znesie vám aj modré z neba. Nereálne očakávate dokonalý vzťah bez hádok a konfliktov. Váš partner nikdy nebude bez chýb, lebo ani vy nie ste. Vzťah je o spolupráci, odpúšťaní a vzájomnej dôvere. Nemyslite si, že v ňom bude všetko vždy ružové. 

Túžite najmä po slobode 

Aj by ste chceli mať po boku niekoho s kým sa porozprávate, strávite voľný čas a máte s ním perfektný sex. Ale len vtedy, keď vám to osobne vyhovuje. Nechcete sa spovedať, kde, kedy a s kým ste dva týždne boli a kedy sa vlastne znovu objavíte. Vaša sloboda je pre vás na prvom mieste. Takéto typy ľudí sú síce mnohokrát vo vzťahoch, ale málokedy v šťastných. 

- - Inzercia - -