Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Expo je príležitosťou na prezentáciu slovenského talentu a inovácií

január 27, 2022 - 14:18
Prezidentka Zuzana Čaputová považuje výstavu Expo 2020 v Dubaji za skvelú príležitosť, ako sa dá prezentovať slovenský talent a inovácie slovenských podnikateľov, podnikateliek, vedcov či inovátorov pred celosvetovým publikom. Povedala to počas dnešnej prehliadky Slovenského pavilónu.
Foto: 
SITA

Počas prehliadky sa hlava štátu stretla s predstaviteľmi slovenských firiem, ktoré v Spojených arabských emirátoch vystavujú svoje produkty. „Aj z rozhovoru s nimi vyplynulo, že táto výstava nie je len o tom, že sa prezentujú pekné veci, ale dohadujú sa aj konkrétne spolupráce a investície,“ spomenula prezidentka.

Hlavu štátu zaujali nielen vystavované produkty a projekty týkajúce sa mobility a zelené projekty, ale aj ukážky spolupráce slovenských vysokých škôl s podnikateľským sektorom. „Chcem ešte navštíviť pavilóny iných krajín a pozrieť si prípadné príležitosti na nadviazanie ďalšej bilaterálnej spolupráce a ekonomickej diplomacie,“ doplnila Čaputová.

Prezidentka už absolvovala rokovanie s predstaviteľmi vlády Spojených arabských emirátov o možnej spolupráci v ďalších oblastiach. Dnes má na programe aj stretnutie s korunným princom Spojených arabských emirátov.

- - Inzercia - -