Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Žena s Downovým syndrómom podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou

február 06, 2022 - 10:00
Žena s Downovým syndrómom rozbieha kariéru modelky. Beth Matthews (22) vyskúšala modeling po tom, čo jej sesternica videla prácu Ellie Goldstein, ktorá má tiež Downov syndróm a zastupovala značku Gucci. Beth podpísala zmluvu s rovnakou agentúrou ako Goldstein – Zebedee – ktorá zastupuje ľudí s postihnutím a inými fyzickými rozdielmi. Jej mama Fiona Matthews povedala, že od začiatku modelingu „prekvitá“.
Foto: 
Instagram BBC News

Po upozornení na prácu Ellie Goldstein sa Bethina rodina pozrela na možnosť, že by sa venovala modelingu, len aby zistila, ako sa jej bude dariť.

down_01.jpg

Modelka Ellie Goldstein zožala úspech v kampani pre značku Gucci
Žena s Downovým syndrómom podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou
Foto: 
BBC news

Po pol hodine od nájdenia miestneho stylistu a fotografa na fotenie pani Matthewsová povedala, že bola „absolútne úžasná“. Agentúra Zebedee ju angažovala len o pár týždňov neskôr a Beth sa odvtedy podieľala na množstve fotení. Agentúra vznikla pred piatimi rokmi s cieľom zvýšiť zastúpenie ľudí so zdravotným postihnutím, ako aj ľudí s fyzickými rozdielmi a trans a nebinárnych ľudí.

Ella Singleton-Redmond, agentka pre ženy v spoločnosti Zebedee, povedala, že zdravotné postihnutie bolo často vynechané z debát o rozmanitosti. Povedala: „Dvadsať percent našej populácie žije so zdravotným postihnutím, či už viditeľným alebo neviditeľným, takže v reklame, ktorú robíme, ich musíme zastupovať. " Ľudia si to uvedomujú a začínajú sa meniť. Naším cieľom je zabezpečiť, aby všetky mediálne formy reprezentovali obyvateľstvo. Je pred nami ešte dlhá cesta." Asi 47 000 ľudí v Spojenom kráľovstve má Downov syndróm, ktorý je spôsobený extra chromozómom. Tento stav spôsobuje určitú úroveň poruchy učenia, ale väčšina ľudí s Downovým syndrómom žije dlhý, zdravý život a dosahuje typické životné ciele, pričom čoraz viac ľudí pracuje a žije čiastočne nezávisle.

down_03.jpg

Žena s Downovým syndrómom podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou
Foto: 
BBC news

Pani Matthewsová povedala, že už bolo „načase“, aby boli ľudia so zdravotným postihnutím viac zapájaní. Povedala: „Konečne nastáva inkluzívna revolúcia a som veľmi rada, že moja dcéra bude jej súčasťou. Keď sa Beth narodila, bola to dosť negatívna skúsenosť a bolo nám povedané, že naše životy budú dosť ťažké. V skutočnosti bol opak pravdou. Myslím si, že sme zažili chvíle ako každý rodič s malým dieťaťom, batoľatami, ale celkovo Beth vždy prekonala očakávania, nekládli sme jej žiadne prekážky v učení a dnes ju môžete vidieť ako úžasnú mladú dámu."

down_05.jpg

Žena s Downovým syndrómom podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou
Foto: 
BBC news

Mohla by teda Beth kráčať v stopách Ellie Goldsteinovej a dostať veľkú šancu? Agentúra si to myslí. „Pozvali sme Beth na kasting a pred kamerou bola jednoducho skvelá,“ povedala pani Singleton-Redmond, „a to je to, čo hľadáme. " Potrebujeme ľudí, ktorí nielen dobre vyzerajú, ale sú aj fantastickí, keď sa postavia pred kameru, a dokážu pracovať, a ona zvládla všetky tieto požiadavky." Beth už robila nejaký modeling pre svadobnú spoločnosť a povedala, že je nadšená z toho, že bude robiť viac. Povedala, že jej obľúbené časti modelingu boli „vlasy, make-up a outfity“. Dodala, že konečným cieľom jej modelingovej kariéry bolo „byť sebavedomejšia“, ale zamerala sa aj na Hollywood.

down_04.jpg

Žena s Downovým syndrómom podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou
Foto: 
BBC news

Pani Matthewsová dodala: "Myslím si, že najdôležitejšou vecou je určite väčšia sebadôvera. Je úžasné vidieť, ako kvitne. Naozaj, naozaj si to užíva a myslím,  že zažijeme aj niekoľko dobrodružstiev. Jedným príkladom, ktorý sme mali, bol rodič, ktorý nás kontaktoval cez sociálne siete, aby nám povedal, ako ho pohľad na Beth a jej doterajší príbeh skutočne inšpiroval a prinútil veriť, že ich dcéra, ktorá má tiež Downov syndróm, má v živote šancu urobiť niečo výnimočné tiež a to je úžasné." Julian Hallett, manažér rozvoja služieb pre Asociáciu Downovho syndrómu, povedal: „Vždy je potešením vidieť mladého dospelého, ktorý má Downov syndróm, ako sa mu darí vo zvolenej kariére. Byť pod vedením modelingovej agentúry musí byť splnený sen. Je tiež povzbudzujúce vidieť, že stále viac organizácií vidí hodnotu rôznorodej pracovnej sily, ktorá odráža spoločnosť. Gratulujem Beth a všetko najlepšie do budúcnosti."

(zdroj: BBC News)

- - Inzercia - -