Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

3 signály, že (už) ste pripravení na vzťah

november 24, 2022 - 08:09
Základným a najdôležitejším vzťahom, ktorý bude trvať celý váš život, je vzťah so sebou samým. To, ako sa vy sami cítite, staráte o seba, o svoje telo a dušu vplýva na vaše okolie. Rovnako to vytvára aj pôdu na vaše vzťahy s rodinou, priateľmi a partnerom.
Foto: 
shutterstock

Ak skutočne nemilujete seba, je jasné, že máte problém prijímať, či dávať lásku niekomu druhému. Mnohokrát do vzťahu vstupujeme zo všelijakých iných dôvodov, než z lásky. Je však dokázané, že keď ste na vzťah naozaj pripravení, vydrží vám dlhšie. Ak ste ešte stále ranení z toho predchádzajúceho, je lepšie ostať istý čas osamote. Utriediť si myšlienky a nájsť opäť cestu k sebe samému. Práve tú veľakrát vo vzťahoch strácame. 

  1. Načakáte záchranu 

Sebaprijatie a sebaláska sú jasnými znakmi pripravenosti na vzťah. Keď ste spokojní sami so sebou dostanete šancu na skutočnú lásku, nielen chvíľkový záchranný pás. Nebudete nikoho zaťažovať svojimi komplexami, či ranami z minulosti. Ste pripravení nielen prijímať, ale aj dávať. 

  1. Nehľadáte rozptýlenie 

Už sa nebojíte byť sami. Dokonca v tichu. Nepotrebujete televíziu ani hlasnú hudbu. Nevyhľadávate partnerov len na rozptýlenie, či zahnanie nudy a voľného času. Máte svoje záľuby a prácu, ktorá vás teší. Nevyčkávate princa na bielom koni. On príde, keď to budete najmenej očakávať. 

  1. Nebojíte sa zranenia 

Či si to už otvorene priznáme alebo nie, každý ide do vzťahu s určitým rizikom. Riskuje svoje srdce. To mnohých odrádza od skutočného vzťahu. Vedia, že tá bolesť je priveľká. Bude sa s nimi vliecť možno mesiace a možno roky. Jedným zo signálov, že ste pripravení na vzťah je, že preukážete odvahu. Otvoríte sa emocionálnemu riziku, prijmete osobnú zodpovednosť a lásku máte na dosah. 

- - Inzercia - -