Dnes je streda, 07.december 2022, meniny má: Ambróz
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Najlepšia lyžovačka na svete- časť I.

február 13, 2022 - 12:00
Kde sú tie časy, keď sa lyžovanie spájalo s najbližšou pomou v meste... Globalizácia a cestovanie zasiahli aj lyžiarsky šport a s trochou informácií, a odriekania počas roka, sa môžeme vydať na skutočne svetovú lyžovačku. Pýtate sa kam? Čítajte!
Foto: 
shutterstock

Aspen Snowmass, Colorado, USA

Pre tých, ktorých omrzela Európa, sme hľadali aj za oceánom. Štyri hory, ktoré tvoria Aspen Snowmass, sú zlatým štandardom amerického lyžovania. Aspen Mountain, Aspen Highlands, Buttermilk a Snowmass majú každý svoj vlastný charakter, a preto väčšina lyžiarov navštívi každý deň svojej návštevy inú horu. Ak sa preslávený nočný život pretiahne príliš dlho, aspoň ostane príležitosť užiť si čerstvý „menčester“ pre tých, ktorí nevyspávajú. Lyžiarska škola svetovej triedy môže deti zabaviť, zatiaľ čo mama a otec si môžu vychutnať dekadentné potešenie z jázd na lanovke- gondole zhora nadol alebo známe posedenie v Cloud 9 Bistro o 14:30, a to všetko pred dokonalým rodinným stretnutím na večeru v meste. Aspen je dostatočne ďaleko od neustále sa rozrastajúceho pohoria Colorado Front Range, takže zostáva výrazne tichší ako každé lyžiarske stredisko cestou, a to aj počas vrcholných prázdnin. Návštevníkov, ktorí očakávajú snobskú kultúru, vždy poteší, keď v hornom údolí Roaring Fork Valley nájdu ústretovú, takmer európsku pohostinnosť, a hoci to nie je lacné, ceny za lyžovanie a ubytovanie sú na úrovni (a dokonca aj nižšie) ako v niektorých z konkurenčných stredísk v Colorade. Ničím zvláštnym tu nie je stretnúť hviezdy svetového charakteru ako napríklad Mariah Carey. Ak sa vám podarí Aspen preniesť zo zoznamu prianí do reality, stavíme sa, že ho nevynecháte počas každej nasledujúcej sezóny.

dizajn_bez_nazvu114.png

Najlepšia lyžovačka na svete- časť I.
Foto: 
shutterstock

Whistler Blackcomb, Britská Kolumbia, Kanada

Dvaja vedľa seba stojaci lyžiarski giganti sa týčia zo sviežeho údolia posiateho jazerami a šplhajú sa vysoko popri hraniciach stromov do rozľahlej alpskej zóny ľadovcov, skalných útesov a úžasu. Toto je miesto, kde nekonečné zjazdovky striedajú rozsiahle detské zóny, ponúkajú najväčšiu porciu skutočne expertného terénu na kontinente a celý samostatný vesmír lyžovania medzi stromami. Očakávajte veľa snehu, lákavú nadmorskú výšku a premenlivé teploty, ktoré prinášajú zmiešané potešenie a zážitok sprevádzaný slnkom aj snežením. Malebné mestečko Whistler a jeho centrum bez áut prekvitá internacionalizmom, vitalitou a nepretržitým duchom zábavy. Dokonalý pôžitok si darujete, ak do Whistleru pocestujete autom z Vancouveru po diaľnici známej ako „od mora až po nebo“, ktorá je svojimi výhľadmi zážitkom už sama o sebe. Prevezte sa lanovkou so skleneným dnom a dajte si šálku skvelej kávy s výhľadom na majestátne hrebene hôr. Atmosféra vo Whistleri je neopakovateľná a kto ju raz ochutnal, nikdy na ňu nezabudne.

Aj vy máte chuť okamžite si obuť lyžiarky, skočiť do viazania a pustiť sa šusom vpred?

- - Inzercia - -