Dnes je piatok, 03.február 2023, meniny má: Blažej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Komédia Ale, ale pani plukovníková alebo popol a pálenka, má cez víkend premiéru

marec 01, 2022 - 11:30
Komédia jedného z najúspešnejších škandinávskych dramatikov Bengta Ahlforsa má premiéru 5.marca a 6.marca 2022 o 19.00 hod. v Štúdiu L+S
Foto: 

Príbeh plný čierneho humoru, v ktorom nechýba životný optimizmus, láskavosť a láska, ktorá kvitne v každom veku...
V pomerne čiernej komédii o manželstve, vzťahu rodičov a dospelých detí, urne s popolom, domácej pálenke a starostlivo utajených plánoch, ktoré nakoniec aj tak vyjdú najavo, exceluje v hlavnej úlohe Božidara Turzonovová. Hra z pera súčasného fínskeho autora sa odohráva v jednej trochu pomätenej rodine. Svojrázna pani plukovníková sa rozhodne, že si urnu svojho práve zosnulého manžela odnesie z cintorína domov, čo vnukne jej potomkom nápad, ako sa zmocniť dedičstva po svojom otcovi. Pretože im k utajenej realizácii plánu chýba dôvtip, skončí všetko krachom a celá hra nečakaným happy-endom.


Popri hereckej legende Božidare Turzonovovej divákov iste potešia ďalšie herecké osobnosti ako Zuzana Kocúriková v alternácii s Katarínou Mrázovou v úlohe naivnej pomocníčky v domácnosti, ktorá ale vie oveľa viac, než by ste vôbec čakali, Karol Čálik v úlohe "pána z minulosti“, Zuzana Frenglová v alternácii s Oľgou Belešovou ako dcéra pani plukovníkovej, bigotná veriaca a napriek tomu niekoľkokrát rozvedená s mnohými deťmi, Peter Trník a Tomáš Vravník ako syn pani plukovníkovej, Lucia Vráblicová v alternácii s Juditou Hansman ako mnohokrát rozvedená „dáma“ a Michal Jánoš v úlohe psychiatra.

- - Inzercia - -