Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ohlas týždňa

marec 08, 2022 - 13:31
Každý deň od vás - našich čitateľov dostávame množstvo ohlasov na týždenník SLOVENKA, za čo vám veľmi pekne ďakujeme a snažíme sa, aby ste si v každom čísle našli presne to, čo by ste si chceli prečítať.
Foto: 

Jarka z Košíc - SLOVENSKÁ ELITA ODSÚDENÁ NA ZÁNIK

Veľmi ma zaujal článok Slovenská elita odsúdená na zánik. Šľachtické rody, ktoré formovali náš krehký štát pred rokom 1948, boli rody múdre, inteligentné, ktoré rozvíjali a budovali život v štáte svojimi vedomosťami, šikovnosťou a pracovitosťou. Je mi z toho smutno, že takto nevinne a z pozície sily iných po roku 1948 skončili. Viem si živo predstaviť, ako by štát dopadol, a kde by sme boli dnes, keby sa toto nestalo. Som rada, že aj napriek trpkým skúsenostiam niektoré rody nezanevreli na Slovensko, a hoci sú ďaleko za hranicami, ich srdce patrí Slovensku. Milujem históriu aj vaše príspevky o histórii a minulých časoch.


Dita Kušnierová, Rožňava - Chcem sa vám poďakovať za príspevok Slovenská elita odsúdená na zabudnutie. Málokedy sa v slovenských periodikách stretávame s touto tematikou, pritom je potrebné práve takéto príbehy si pripomínať. Nepremýšľali ste o sérii článkov mapujúcich osudy podobných osobností? Čitatelia by to iste privítali.


Janka Polláková, Skalica - Kupujem si každý utorok časopis Slovenka, mám 65 rokov a číta ju i moja 85-ročná maminka. Číslo 9 obsahuje články, ktoré sú jeden lepší ako druhý. Huslista Filip Jančík je môj obľúbenec, milujem husľové koncerty a cením si, že prišiel na jeho koncert pán Peter Dvorský. Slovenská elita odsúdená na zabudnutie –výstižne opísané osobnosti, na ktoré nemožno zabudnúť. Ako (ne)riešime zdražovanie – pravdivo opísané zdražovanie. MDŽ – na to sa už zabudlo, ale kedysi to boli veľké slávnosti v podnikoch, ženy dostávali darčeky a tancovalo sa do polnoci. No a páči sa mi i Jarné skrášľujúce ošetrenie. Článok Moje modely zažiarili v Londýne – mám rada módu aj ju sledujem i napriek tomu, že mám 65 rokov – ale tá móda je nepoužiteľná a ani mi nič nehovorí. Uvítala by som viac súťaží.

- - Inzercia - -