Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

O úspech sa treba vedieť podeliť

marec 09, 2022 - 20:38
„Najväčšou hodnotou Slovenska, sú naše slečny a dámy, naše slovenské mamičky ...“, citát zakladateľa EUROPEAN INSTITUTE PRAGUE, košického poslanca, úspešného podnikateľa a filantropa Vladislava STANKA, ktorý hovorí o význame celoživotného vzdelávania a charity v našom živote.
Foto: 

■  Pred  rokmi  ste  založili EUROPEAN INSTITUTE Prague. Komu je štúdium prioritne určené?

Na European inštitúte si môžu rozšíriť vzdelanie postgraduálnym manažérskym štúdiom manažéri súkromných  spoločností , ale aj  pracovníci štátnej správy. Absolventi získajú tituly MBA – Master of Business  Administration,  MPA – Master of Public Administration, MPH – Master od Public Health a LLM – Master of Laws. Od roku 2020 sme rozšírili certifikáciu IES London o doktorské programy DBA, DPA, DrPH a LL.D. Snáď v dnešnej době nikto nepochybuje o doležitosti celoživotného vzdelávania v každom odbore.

European Institute of Business a Public Education  spolupracuje okrem  medzinárodných inštitúcií mimo Európskej únie, ako je Veľká Británia, Izrael,  Srbsko  a  Rusko  aj  s  poprednými univerzitami v Česku, na Slovensku a v Poľsku a svojim absolventom vydávajú medzinárodné certifikáty v kooperácii s certifikačnou autoritou IES – International Society London. 

■ EUROPEAN INSTITUTE z pozície úspešnej medzinárodnej vzdelávacej inštitúcie rozšíril v roku 2018 organizačnú  zložku  aj  na  Slovensko...

... ano na Slovensku, ale v roku 2019 aj v srbskom Belehrade, Novom Sade a máme pripravené dalšíie pobočky mimo EÚ,  v Moskve a v Petrohrade. Bohužial situácia s pandémiou Covid 19 nám naše plány dosť komplikuje. Ďalšie rozšírenie pobočiek do Macedónska, Čiernej hory, Ukrajiny a Bieloruska musíme na neurčito odložiť. Naše študijné programy poskytujú nielen teoretické vzdelanie v disciplínach manažmentu, ale aj zvládnutie praktických manažérskych  zručností.  Naši  študenti získajú okrem vzdelania aj tablet, VIP vstupenky do Národního divadla v Prahe,  do Slovenského národného divadla v Bratislave, alebo Štátneho divadla v Košiciach, možnosť účasti na konferenciách a spoločenských akciách a dostanú sa do žrebovania o víkendový pobyt v Londýne, ktorý odovzdávame každý rok 28. októbra pri príležitosti osláv štátneho sviatku ČR k vzniku Československa, medzinárodnej konferencie a slávnostných promócii, ktoré v tomto roku budeme realizovať v Muzeu TGM v Lánech a na Zámku Berchtold pri Prahe.

■ Okrem toho, že ste zakladateľ European Institute Prague a poslanec Košíc, ste aj filantrop, podporovateľ charitatívnych, kultúrnych a športových podujatí. Napríklad ste dlhoročným hlavným partnerom galavačeru Slovenky roku, kde ste aj člen hodnotiacej komisie, ale i charitatívnych dražieb obrazov Karla Gotta, Ronnieho Wooda s Roling Stoness, Juraja Kukuru, v roku 2019 obrazu Juraja Jakubiska na Medzinárodných cenách TREBBIA na Pražskom hrade, a v decembri 2021 ste podporil Nadaci Archa česko-francúzskej herečky a bývalej manželky Bolka Polívku pani Chantal Poullain.

Snažím sa pomáhať ako sa len dá. Podporujeme šport, kultúru, umenie , ale aj československé vztahy, folklór, krajanov v zahraničí. Napríklad Slovenské národné slávnosti v Srbsku, či Slovenský den kroja v SR.  Teším sa, že sme mohli prispieť na charitu a na liečbu potrebným. Mimo podpory iných nadácií ako Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97, Nadace Chantal Poullain, Nadace Krása pomoci Miss World Taťány Gregor Brzobohaté, Nadace NROS a ČT Pomozte dětem, či OÁZA - nádej pre nový život, n.o. farára Mgr. Petra Gombitu, sme v roku 2020 založili v Prahe nový nadačný fond EDUKÁČEK, pre podporu detí, vzdelávania a hendikepovaných spoluobčanov, kde mimo mojej osoby ako predsedu, sú v správnej rade tiež česko-slovenské osobnosti ako slovenský režisér Juraj Jakubisko, legendárný český hudobník Felix Slováček, či prednostka anatomického ústavu UK a Slovenka roka Eliška Kubíková. 

 Boli ste aj priateľom Karla Gotta...

  Mal som tú česť, že som na slávnostnom  galaprograme Medzinárodných cien TREBBIA  vydražil  posledný  obraz Karla Gotta. Spájala nás vzájomná úcta a  môj  obdiv  k  nemu. Pred pár rokmi ma s ním osobne zoznámil majiteľ Galérie MIRO v Prahe p. Dr. Miro Smolák, ktorému už viac ako 12 rokov z pozície partnera podporujeme Medzinárodnú cenu TREBBIA na Pražskom hrade. V rámci European Institute sa zúčastňujeme mnohých spoločenských a diplomatických podujatí, na ktorých podporujeme umelcov zo Slovenska, z Česka aj zo zahraničia. 

Vaše obľúbené motto?

Citáty, ktorých sa držím celý život sú

 – „Nebát se a nekrást“, je to citát prezidenta Tomáša Garriqua Masaryka a citát,  ktorý  mi  v  živote  veľmi  pomáha –  „Ja  sa  prebijem  lebo  sa prebiť  chcem“,  ako  viete,  tento výrok  povedal  Generál Milan  Rastislav Štefánik.

■ V roku 2021 ste získal od Českej manažérskej asociácie prestížne ocenenie Manažér roku v ČR. Ako to vnímate?

Ocenenie Manažér roku vnímam ako „ocenenie dlhoročnej práce a podnikateľských aktivít v ČR, kde od roku 2008 sme museli čeliť svetovej hospodárskej kríze, komplikáciám v rámci realitného trhu, nedostatku kvalitných personálnych zdrojov a od roku 2020 ďalšej kríze spôsobenej pandémiou COVID". Zároveň doplňujem, že ako študent doktorandského štúdia na Fakulte manažmentu, ekonomiky a obchodu, Prešovskej univerzity v Prešove oceňujem dané štúdium, lebo významným spôsobom obohacuje moju manažérsku prax, či mi uľahčuje každodenné rozhodnutia nie len v oblasti manažmentu, ale aj v oblasti marketingu, či obchodu.

Informácie o ukážkovej  hodine  alebo  prihláškach  na  štúdium  získate  na telefónnych číslach: (ČR) +420 730 850 858,  alebo (SR) +421 948 850 858 v Po-Pia v čase 14.00-18.00 hod.

- - Inzercia - -