Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

V žiadnej relácií sa nepracuje toľko s emóciami ako v teleráne

marec 15, 2022 - 08:30
Moderátorka Lenka Šóošová len s ťažkosťou vstrebáva spoločenskú situáciu v ktorej sme sa ocitli. Stále však verí v dobro. Pomáha jej pri tom aj dynamická práca v relácií teleráno, kam vstáva už sedemnásť rokov o tretej ráno.
Foto: 
Archív Lenka Šóošová

Stále je dôležité nájsť si dôvod na úsmev

Lenka je vnímavá žena a utrpenie druhých v nej vyvoláva veľký smútok. „Predpokladám, že vojna u susedov rezonuje s každým jedným človekom v našej krajine. Som z toho veľmi nešťastná. Snažím sa to racionálne pochopiť, ale pociťujem strach, úzkosť a veľkú snahu pomôcť. Všetko sa to kumuluje v mojom vnútri.“ Momentálne jej najviac pomáha manžel Richard, ktorý sa každý deň snaží o to, aby sa usmiala. Lenka o ňom hovorí s veľkou úctou: „Sme spolu šestnásť rokov. Je mi naozajstnou oporou a môžem sa na neho vo veľa veciach spoľahnúť. Vidím to aj teraz, keď mi je naozaj ťažko na duši, ako pri mne dennodenne stojí.“ Spoznali sa v televíznom prostredí, pri projekte Big Brother. Richard Raiman je televíznym režisérom, doma pri večeri rozoberajú nové seriály a filmy, ich kvalitu a navzájom sa profesionálne posúvajú. K duševnej očiste jej pomáhajú aj prechádzky v lese a on line cvičenia, ktoré si zamilovala práve v pandemickom období. Spolu s partnerom nachádzajú aj ďalšie dôvody na radosť. Jednoznačne sú to synovia Riško a Ronald, ktorí sú ako súrodenci úplne odlišní. „Sú úžasní, baví ma ich hravosť, zvedavosť a túžba po vedomostiach. Riška zaujíma história a Ronko je prekvapivo veľmi spirituálne založený, dokonca sedí rád v meditatívnom posede, neviem po kom to má (smiech). Sú pre mňa naozaj všetkým,“ vyznáva sa Lenka.

Teleráno si vyžaduje maximálne sústredenie

Zaujímavosťou je, že dôležití muži v Lenkinom živote začínajú na písmeno R. Je to tak aj v prípade kolegu z telerána Romana Jurašku, s ktorým prebúdzajú Slovákov pri televíznych obrazovkách už celých sedemnásť rokov. Považuje ho za svojho veľmi blízkeho priateľa. „Niekedy ma zamrzí, ako mnohí ľudia teleráno podceňujú. Ide o dve a pol hodinové vysielanie naživo, prípravu si robíme večer predtým a cez noc sa  všetko môže zmeniť, čiže ráno ideme akoby „nanovo“. Našou úlohou je prinášať zábavu, poučenie a aj dobrú náladu ľuďom. Potrebujeme ich navnadiť na príjemný deň. Nikde neovoniate toľko rôznych vôní ľudských príbehov ako v teleráne, pracujeme tam veľmi veľa s emóciami,“ vysvetľuje Lenka.  Baví ju aj rôznorodosť tém a príjemná atmosféra v kolektíve. Okrem moderovania stále robí umeleckú maskérku, čo aj pôvodne vyštudovala. Momentálne v projekte Let’s Dance, kde stretáva mnoho svojich priateľov a známych. 

Covid sa žiaľ podpísal aj v rodine moderátorky

Posledné dva roky pandémie dali zabrať všetkým ľuďom po celom svete, Lenku nevynímajúc, keďže sa jej dotkla tým najťažším možným spôsobom. Odišiel jej otecko, s ktorým mala fantastický vzťah. „Minulý rok bol pre mňa extrémne náročný a som naozaj vďačná všetkým blízkym, ktorí pri mne stáli a stoja. Moja najbližšia rodina, priatelia, Roman, celý tím kolegov z televízie.. Veľmi ťažko som niesla ockov odchod, teraz vo februári to bol rok od jeho smrti. Nie je deň, kedy by som na neho nemyslela,“ spomína Lenka s láskou. Napriek ťažkým momentom v živote sa snaží pozerať sa na svet aj z dobrej stránky a vidí vôkol seba aj veľa dobra. „Solidarita ľudí ma v súčasnosti veľmi dojíma. Ako sme sa zmobilizovali a všetci Ukrajine pomáhame. Úprimne sa len bojím, aby sa to nepreklopilo tak, ako sa to stalo po prvej vlne pandémie. Keď sme na seba po čase začali „štekať“ a hodnotiť sa, akoby sme mali na to právo. Snáď si budeme pamätať, aké je to fajn, keď sa zomkneme a navzájom sa podporujeme. To je v živote veľmi dôležité, akých ľudí máte vôkol seba.“ Ako hovorí aj Lenkina mama, všetko sa deje z určitého dôvodu, náhody neexistujú. Na svet sme prišli pre to, aby sme z neho spravili lepšie miesto. Pre nás všetkých. 

facetune_12-01-2022-17-56-53.jpg

Foto: 
Archív Lenka Šóošová

- - Inzercia - -