Dnes je utorok, 24.máj 2022, meniny má: Ela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Beriem to ako zábavu, no som veľmi súťaživá

marec 16, 2022 - 08:30
Naša najúspešnejšia tenistka Dominika Cibulková síce s profesionálnym športom skončila, avšak aktivít má stále dosť. Najnovšie súťaží v tanečnej šou Let’s Dance s tanečným partnerom Robertom Pavlíkom a popritom si užíva, ako jej syn rastie pred očami. Každý jej deň je naplnený radosťou.
Foto: 

Súčasná spoločenská situácia ochromila všetkých. Vy v týchto dňoch prinášate divákom v tanečnej súťaži zábavu a oddych. Ako sa vám zatiaľ pozdáva tancovanie?

Okolo nás sa deje niečo príšerné a ja si aj kvôli tomu oveľa viac uvedomujem, ako sa mám dobre. Tanec je pre mňa príjemným rozptýlením, začali sme naozaj seriózne, trénujeme denne dvojfázovo.

Ste zvyknutá fyzicky „makať“.V čom je to teraz iné?

Úplne vo všetkom. Beriem to ako zábavu, jediný stres pociťujem pred priamym prenosom. Zatiaľ sa mi ešte nestalo, že by som bola zadýchaná, takže kondíciu ešte mám. Zrejme je to aj následok materskej dovolenky, keď sa žena naozaj nezastaví. Oproti tomu, ako som trénovala, je teraz tanečný tréning milý koníček. 

Súťažiaci trénujú individuálne...

Každý si vyberá, koľko času tomu venuje, niekto je menej súťaživý, niekto viac. Ja som veľmi súťaživá (smiech). Mám ale natoľko rozvinutú sebareflexiu, aby som si uvedomila, že nebudem tancovať fantasticky, keď som začala pred tromi týždňami. Staviam na to, že ľudia sami uvidia progres a ocenia to.

Ako vyzerá spolupráca s tanečným partnerom?

Robo je výborný. Tanec je osobný, pomerne intímny, takže sme sa oveľa rýchlejšie spoznali, ako keby sme vedľa seba sedeli v kancelárii. Za tri týždne vieme toho o sebe naozaj dosť. Myslím si, že nás baví spolu tancovať. Dnes som mu povedala, že za tých pár týždňov som pri ňom bližšie než pri vlastnom manželovi (smiech). Je to pre mňa veru novinka.

Máte čas venovať sa popritom rodine?

Tréningy máme dvakrát denne, takže s Jakubkom mi pomáha manžel, svokra aj opatrovateľka. Musím sa však priznať, že keď prídem teraz domov, oveľa viac sa chcem malému venovať. Som jednoducho mentálne zrelaxovaná a pripravená byť naplno s ním. 

Patrí Jakub medzi živšie deti?

Má rok a pol, našťastie je bezproblémový, veľmi rýchlo sa adaptuje. Už aj spinká sám v izbe. Predpokladám, že je to aj vďaka tomu, že sme s ním odmala všelikam chodili. Je na to zvyknutý. Takého som ho chcela, tak sme to aj tak zariadili (smiech). Chodí sa aj na mňa pozerať na tréningy. 

Ukazujete doma manželovi nové tanečné prvky?

Áno, chcela by som, ale ešte v tom nie som doma. Keď som sama,  zatiaľ mi to nejde, ako by malo. Verím, že to bude len lepšie. Predsa len, som zvyknutá na publikum a podávanie výkonu, ale z iného súdka. Všetci súťažiaci sme extroverti, introvert by trpel. Teším sa na ľudí, štáb, publikum, na to, že sa po dlhom čase bude diať niečo pozitívne. Zišli sme sa výborná partia, mali sme už aj pracovné stretnutie.

Druhé dieťa zatiaľ neplánujete?

Určite ďalšie bábätko chceme. Zatiaľ máme dostatok iných aktivít, je to teraz dobre tak, ako to je a uvidíme, čo neskôr čas prinesie.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka Slovenka

- - Inzercia - -