Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Peťa si najlepšia...

apríl 02, 2022 - 22:37
Takto nadšene skandoval dav na námestí Osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši, v jej rodnom meste, ktoré jej pripravilo veľkolepé privítanie.
Foto: 
Ramon Leško

Naša zlatá olympionička ukázala nadšením rodákom, ale aj svojim fanúšikom z celého Slovenska pekinské zlato, ale aj malý krištáľový glóbus za celkové víťazstvo v seriáli svetového pohára v slalome. 

ram_2451.jpg

Foto: 
Ramon Leško

„Práve prežívam veľmi silné emócie, Som šťastná, že napriek zime a nepriaznivému počasiu prišlo až toľko ľudí. Celú sezónu som cítila priazeň fanúšikov, čo mi dodávalo nesmierne veľa energie. Som rada, že tu dnes medzi vami môžem byť“, povedala dojatá olympionička.

ram_2621.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Hrdosť na úspešnú rodáčku neskrýval ani primátor mesta Ján Blcháč, ktorý pripravil pre ňu aj jej tím naozaj veľkolepé privítanie. „Zlatej Peti“ a členom Ski Teamu  odovzdal verejné ocenenie mesta Liptovský Mikuláš. Olympijská šampiónka sa tiež hrdí aj titulom Osobnosť Liptova, ktorý jej udelila Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov.

ram_2994.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Primátor Ján Blcháč je veľkým priaznivcom, ale aj podporovateľom športu a na úspechy tunajších športovcov je právom hrdý:  „Liptovský Mikuláš je mestom športu – mestom olympijských víťazov,“ hovorí. Veď prvý olympijský víťaz v histórii Slovenskej republiky, z roku 1996 Michal Martikán pochádza práve z nášho mesta a toto mesto sa významne podieľalo aj na olympijských úspechoch ďalšej zlatej medailistky Eleny Kaliskej.“

ram_3137.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 Petra Vlhová sa so svojimi fanúšikmi podelila aj o svoje bezprostredné pocity po pekinskom zlatom triumfe, „Netajila som sa s tým, že som si z olympiády chcela priniesť medailu. Keď išla posledná pretekárka a prešla cieľom ako štvrtá, neverila som tomu, že skutočne mám zlato. Zrazu sa so mnou všetko začalo točiť, to ma Borko doslova zdvihol nad hlavu a počula som radostný krik na svahu – to Maouro utekal dole a radostne kričal. Zlato z olympiády je pre každého športovca splnený životný sen a ja som nesmierne šťastná, že ho mám.“ 

ram_3124.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Našej olympijskej víťazke prišiel na pódium zablahoželať aj samotný prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel. 

- - Inzercia - -