Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

3 klasické vône, s ktorými nikdy nešliapnete vedľa

apríl 06, 2022 - 16:00
Vôňa je tu s na mi už tisícky rokov a ich cieľom je zachytiť pôvab a romantiku v malej fľaštičke. Tie najlepšie parfémy prejdú skúškou času a aj po desaťročiach sú stále obľúbené. S ktorými parfémami nikdy nešliapnete vedľa?
Foto: 
unsplash.com

Starí Egypťania verili, že vôňa môže ľuďom pomôcť komunikovať s bohmi. Legendy tiež hovoria o tom, že Kleopatra mala vonnými olejmi potiahnuté aj plachty svojich lodí, aby Markus Antonius zachytil závan jej vône ešte pred jej príchodom.

Dôvody, prečo dnes nosíme vône sú iné než tie pred tisíckami rokov, no veľa z obľúbených vonných tónov pretrvalo a používajú sa aj v súčasných parfémoch. Ktorý parfém bude navždy klasikou a nikdy nevyjde z módy?

Hugo Boss Alive

Hugo Boss parfém Alive vám učaruje nezávislou, elegantnou a ženskou vôňou. Tento parfém bol vytvorený tak, aby ste žili každý deň naplno. Tóny energického jablka, čierneho ríbezľa a sladkých trniek dopĺňa korenistá škorica a indický jazmín. Alive je parfém, ktorý je stvorené pre teplé letné dni plné slnka. Príjemná vôňa sa vám vryje pod kožu a bude vás sprevádzať po celý deň.

Chanel No. 5

Legendárny Chanel No. 5 je klasikou, ktorú netreba predstavovať. Kombinácia ruže a jazmínu spolu s vanilkou a pudrovými tónmi robí z No. 5 vôňu navrhnutú presne pre ženy. Už od uvedenia na trh v roku 1921 si získal srdcia mnohých žien a dnes tomu nie je inak. K popularite mu azda najviac pomohla Marilyn Monroe v roku 1954, keď v rozhovore zmienila, že to je jediná vec, ktorú si na seba vezme do postele.

Guerlain Shalimar

Guerlain je známy pre svoje luxusné oblečenie aj parfémy. Shalimar sa stal srdcovou záležitosťou vďaka príbehu, ktorý ho obklopuje – príbeh mughalského cisára Shah Jahana, ktorý pre svoju milovanú manželku Mumtaz Mahal nechal po jej smrti postaviť Taj Mahal. Jacques Guerlain týmto parfémom vzdáva poctu ich láske tónmi bergamotu a kvetov ruží, jazmínu a irisu. Finále vône vyvrcholí s fazuľou tonka a exotickou vanilkou.

- - Inzercia - -