Dnes je streda, 06.júl 2022, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tieňohra vchádza do nás hlbšie, než by sme si želali

apríl 08, 2022 - 11:30
Nový česko-slovenský kriminálny triler vychádza z pomsty. Z takej, ktorú by možno v hraničnej situácií chcel uskutočniť každý z nás, keď sa nedočká spravodlivosti. Volanie po nej môže človeka prinútiť spraviť naozaj čokoľvek.
Foto: 
Hangar Films

Hlavnej úlohy sa výborne zhostil Milan Ondrík, dvojnásobný držiteľ slovenskej národnej filmovej ceny Slnko v sieti za filmy Eva Nová a Nech je svetlo. 

stinohra_-_milan_ondrik.jpg

Foto: 
Hangar Films

V úlohe jeho manželky sa na plátne objaví Dominika Morávková, ktorá si uznanie získala za svoje výkony vo filmoch Špina  či Pirko, a domáce publikum ju naposledy mohlo na plátnach kín vidieť v komédii V lete ti poviem, ako sa mám. Michala, bývalého boxera a v súčasnosti majiteľa malého boxerského klubu, stvárňuje Hynek Čermák, držiteľ Českého leva za film Nevinnost. Slovenskí diváci a diváčky ho môžu poznať z minuloročného komediálneho hitu Prvok, Šampón, Tečka a Karel, alebo z ktorejkoľvek ďalšej úlohy v jeho bohatej hereckej kariére, ktorou dokazuje, akým všestranným hercom dokáže byť. Dej vás nenechá dýchať od prvej sekundy.

Záchranár z malého mesta Jan Kavka na začiatku príbehu opustí manželku Evu. Krátko na to sa Eva stane tragickou obeťou zločinu a z Jana je vdovec, ktorý žije s pocitom, že môže za jej smrť, lebo jej v osudovej chvíli neprišiel na pomoc. Útočisko pred výčitkami nachádza vďaka kamarátovi Michalovi v miestnom boxerskom klube. Policajný vyšetrovateľ Dvořák, ktorý prípad Evinej smrti vyšetruje, medzitým naráža na viacero podozrivých okolností. Zisťuje, že páchateľ je informátorom pod policajnou ochranou. Jan chce veriť v spravodlivosť a aj v to, že sa s pomocou priateľov dokáže vrátiť do bežného života. Keď si však uvedomí, že vrah by mohol svojmu trestu uniknúť, rozhodne sa konať sám, bez ohľadu na to, aké neisté to je.

Film vznikol pod taktovkou režiséra Petra Bebjaka, podpísaného pod úspešnými filmami podobného žánru, Čiara, Trhlina či Správa. V Tieňohre sa majstrovsky vyhral s postavami, ich charaktermi a uniesol množstvo testosterónu, ktoré z plátna len tak sršalo. Predsa len je väzenské prostredie miestom s vlastnými pravidlami, kde tie zvonka neplatia.

- - Inzercia - -