Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Spoznajte bližšie laureátky na Slovenku roka 2022. Predstavujeme vám dámy z kategórie Média a komunikácia

apríl 15, 2022 - 11:30
Byť ženou je úžasné. A byť slovenskou ženou znamená súhru šikovnosti, šarmu, pracovitosti a krásy. To všetko a ešte oveľa viac spĺňajú nominantky 14. ročníka čitateľskej ankety Slovenka roka, ktoré organizuje Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a so Slovenským národným divadlom. Postupne vám ich cez víkendy predstavíme aj v inom ako profesnom svete. Zoznámte sa dnes s kandidátkami z kategórie Média a komunikácia.
Foto: 
Ramon Leško

Mgr. JUDITA GEMBICKÁ, dramaturgička, intendantka Trojky RTVS.  Dlhoročná televízna dramaturgička a manažérka, pôsobila aj v komerčných televíziách. Stála za viacerými úspešnými televíznymi projektmi. V roku 2019  uviedla do života Trojku RTVS.

Ako najradšej trávite víkendy?

Pokiaľ sa to len trochu dá, tak sa ich snažím tráviť so svojimi vnúčatami. K našim obľúbeným aktivitám patrí pobyt v krásnych lesoch Záhoria – a to najmä počas hubárskej sezóny. Sme ,totiž, rodina vášnivých hríbarov. Ale dokážem si vyhradiť čas aj na divadlo – hlavne vďaka mojej švagrinej, ktorá má často už v septembri nakúpené lístky na celú sezónu. Milujem výtvarné umenie – takže občas sa zadarí navštíviť aj galérie ...no a zaspávanie bez dobrej knihy si ani neviem predstaviť. A to nielen počas víkendu.

Ste v kuchyni ako doma, alebo varenie prenecháte iným rodinným príslušníkom?

Kuchyňa mi vôbec nie je cudzia. Varím rada a s najväčšou chuťou, keď k nám prichádzajú vnúčatá a už aj nádherné a milované pravnúčatá. Ale, úprimne povedané, vôbec sa nebránim tomu, aby z času na čas navaril aj manžel. Varí výborne!

Na čo sa v najbližšej dobe tešíte?

Ťažko odpovedať na túto otázku v tejto strašnej dobe....človek sa cíti až previnilo, že sa na niečo teší...ale áno – teším sa na prebúdzajúcu sa prírodu, na jar, na teplo, na každodenné drobné maličkosti  ktoré robia život krajším a zmysluplnejším. Teším sa a čakám aj na to že pandémia už konečne ukončí svoju brutálnu púť . Ale hlavne – veľmi, veľmi si želám, aby u našich susedov  - ale nielen u nich – zavládol mier. Tak , na to sa teším najviac. 

Súčasná situácia u susedov ochromila celú spoločnosť. Čo  pre vás motiváciou v týchto náročných časoch?

Nebyť k ľudskému nešťastiu ľahostajnou. Pomáhať ako sa len dá! Nedovoliť, aby sme v sebe zabili ľudskosť. Skrátka, nech z každého z nás cítiť človečinu!

gembicka.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Chceli by ste niečo odkázať ľuďom čo vám dajú hlas, čitateľom Slovenky?

Za každý jeden hlas budem vďačná. Verím, že tí milí čitatelia, ktorí sa tak rozhodnú, poznajú moju 50-ročnú televíznu prácu a dúfam, že som im snáď mnohými televíznymi reláciami , pod ktorými som bola podpísaná, urobila radosť. A to bol hlavný zmysel mojej práce. Takže – ďakujem!

KATARÍNA MARTINKOVÁ, moderátorka, redaktorka RTVS. Jej hlas poznajú poslucháči Rádia Slovensko z rôznych relácií, ale najmä z obľúbenej Nočnej pyramídy, v ktorej ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami.

Ako najradšej trávite víkendy?

Víkendy najradšej trávim so svojimi rodinnými príslušníkmi, keďže som „stará dievka“, najčastejšie so svojou mamou. Takmer každý víkend sa stretávame aj s mojou sesternicou, ktorá má tri dcéry a s jej mamou, sestrou mojej mamy. Chodíme na prechádzky, s deťmi sa hráme rôzne spoločenské hry, varíme a pečieme si dobroty.

Ste v kuchyni ako doma, alebo varenie prenecháte iným rodinným príslušníkom?

Milujem variť, milujem piecť, milujem plný byt hostí. Pomaly sa to už opäť rozbieha, pandémia túto moju obľúbenú kratochvíľu zastavila. V kuchyni som veľmi rada, dokonca mám záľubu aj v umývaní riadu. Mám rada, keď je všetko čisté. Predovšetkým však  milujem, keď mám v byte spokojných napapkaných hostí... A keď ide o samoľúbosť, rada som pochválená za dobré jedlo...

Na čo sa v najbližšej dobe tešíte?

Na to, že prichádza jar a začnem chodiť na našu chalupu v Čiernej Lehote v Strážovských vrchoch. Budem tam kosiť, pestovať kvety a chodiť na dlhé krásne prechádzky. 

Súčasná situácia u susedov ochromila celú spoločnosť. Čo  pre vás motiváciou v týchto náročných časoch?

Veľmi ťažká otázka, nikdy by som si totiž nepomyslela, že môžeme u nás v Európe zažiť takúto hrôzu. Motiváciou mi je, keď vidím, ako sa Slováci zjednotili v pomoci Ukrajine. Aj keď vlastne v našej moci je len takto pomáhať, bežní ľudia, podľa mňa, majú len málo možností toto besnenie zastaviť, čo je veľmi frustrujúce.

martinkova.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Chceli by ste niečo odkázať ľuďom čo vám dajú hlas, čitateľom Slovenky?

Že ak mi ten hlas dajú, bude mi veľkou cťou.

Hlasujte za svoju favoritku a vyhrajte exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Hlasovanie je spustené na stránke https://www.slovenkaroka.sk/hlasovanie/