Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Špeciálny VIP Club Slovenky

apríl 24, 2022 - 11:48
Prívlastky špeciálny, príjemný, poučný, hodnotný má ďalší VIP Club Slovenky, ktorý sa uskutočnil v priestoroch Českej mincovne na Suchom mýte v Bratislave.
Foto: 
Ramon Leško

„Historicky VIP Club Slovenky vznikol z iniciatívy laureátok ankety Slovenka roka, ktoré sa prostredníctvom klubov inšpirujú a vymieňajú si zaujímavé skúsenosti a poznatky, napríklad ako teraz z pohľadu investovania, keďže žijeme v období, ktoré je z tohto hľadiska kritické...“ povedala riaditeľka vydavateľstva STAR Production Mária Reháková.  

 

„Tento VIP Club je výnimočný, lebo spája ľudí, ukazuje hodnotu investícií a zároveň je aj charitatívny, lebo vďaka Českej mincovni sme mohli odovzdať Slovenskému Červenému krížu finančné prostriedky,“povedala riaditeľka Českej mincovne na Slovensku Ľudmila Fülöpová a hovorkyňa Českej mincovne  Lenka Klimentová pri odovzdávaní symbolického šeku generálnej sekretárke Slovenského Červeného kríža Zuzane Rosiarovej Kesegovej zdôraznila, že financie sú venované dobrovoľníkom, ktorí pomáhajú na hraniciach od začiatku vojnových útokov na Ukrajine.  Spolupráca medzi Českou mincovňou a Slovenským Červeným krížom sa začala od začiatku pandémie, keď mincovňa razila strieborné a zlaté mince s podobizňou Florence Nightingalovej, priekopníčky lekárskej štatistiky, ktorá založila prvú zdravotnú školu pre dievčatá a chodila pomáhať na vojnové polia. Ako povedala Lenka Klimentová, z predaja každej medaily pani Florence, ktoré boli v hodnote  500, 200 a 70 českých korún putujú peniaze Červenému krížu v Česku a na Slovensku. 

ram_7446.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Česká mincovňa ponúka investičné zlato, striebro, platinu, pamätné a zberateľské mince a medaily, ale nezabúda ani na všetkých tých dobrovoľníkov, ktorí pomáhali počas covidu a pomáhajú aj teraz počas vojny na Ukrajine.

ram_7328.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Charitatívny rozmer VIP Clubu ocenilo množstvo osobností. Medzi mnohými sme mohli vidieť rektorku Akadémie Policajného zboru Luciu Kurilovskú, bývalé hlásateľky Slovenskej televízie Noru Beňačkovú a Adu Strakovú, riaditeľku Novej scény Ingrid Fašiangovú, prednostku Anatomického ústavu Lekárskej fakulty UK Elišku Kubíkovú, bývalú ministerku Máriu Machovú, profesorku Evu Blahovú a ďalšie osobnosti kultúrneho, ekonomického a spoločenského života, ktoré si prišli vychutnať okrem bohatého programu aj príjemnú atmosféru a krásu šperkov od výnimočného šperkára Aleša Bergla. 

Aleš Bergl je kreatívny dizajnér a súdny znalec v obore diamantov drahých kameňov a šperkov, venuje sa výrobe a designu šperkov už dlhšie ako 30 rokov. Za tú dobu sa môže pochváliť nielen mnohými úspechmi, ale aj nazbieranými skúsenosťami, ktoré využíva pri tvorbe klenotov presne podľa priania. Navrhoval a vytváral korunku pre celosvetové finále Miss Universe, ale aj korunku pre Miss USA. Spolupracuje s českými celebritami, napríklad s Blankou Matragi vytváral jednu z originálnych kolekcií.

ram_7341.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Generálna riaditeľka STAR Production Mária Reháková, umelecký sklár Achilleas Sdoukos a riaditeľka českej mincovňe Ľudmila Fülöpová.

ram_7476.jpg

Foto: 
Ramon Leško

V krásnych priestoroch Českej mincovne si svoje miesto našlo aj dielo Slovenského umeleckého sklára Achilleasa Sdoukosa, ktoré bolo prezentované aj na medzinárodnej výstave v Dubaji.

Podujatie dámám spríjemnila aj módna prehliadka modelov známej návrhárky La Reny, bola to doslova pastva pre oči.

ram_7203.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_7270.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ďakujeme všetkým zúčastneným dámam za obohacujúce podujatie

- - Inzercia - -