Dnes je streda, 06.júl 2022, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

3 kroky efektívnej komunikácie s vaším partnerom

máj 11, 2022 - 08:30
Základom každého zdravého vzťahu je komunikácia, vďaka ktorej riešime problémy efektívne a zároveň sa cítime vypočutí a pochopení. Keď vy alebo váš partner nemá záujem úprimne komunikovať, pravdepodobne váš vzťah nebude mať pevný základ. Časom môžete nadobudnúť pocit, že sa vám partner vzďaľuje. Vtedy nastáva čas položiť si otázku. Aký je môj „jazyk lásky“?
Foto: 
shutterstock

Pochopiť efektívne komunikačné techniky na verbálnej i neverbálnej úrovni vám s partnerom pomôže lepšie komunikovať a nebáť sa hovoriť o svojich emóciách. Váš „jazyk lásky“ vám môže pomôcť nájsť spôsob, akým sa vám s partnerom komunikuje najpohodlnejšie a najľahšie. Existujú tri podmienky a okolnosti, ktoré posunú vašu komunikáciu na vyššiu úroveň. 

Zvoľte vhodný čas na rozhovor 

Nie vždy máme náladu a chuť s partnerom komunikovať. Niekedy sme podráždení z práce, máme veľa povinností alebo sa nám jednoducho nechce. Vy a váš partner by ste mali mať na rozhovor dostatok času, chuť a dobrú náladu. Keď sme príliš emotívni, máme tendenciu vyžadovať od partnera rozhovor v nesprávnom čase, čo celú situáciu len zhoršuje. 

Rozprávajte sa tvárou v tvár 

V dnešnej dobe máme čoraz väčšie sklony riešiť problémy online formou komunikácie. Textové správy však môžu zapríčiniť rozličné nedorozumenia, ktorým sa dá osobnou komunikáciou predísť. Uistite sa, že ste ochotní venovať plnú pozornosť vášmu rozhovoru. Buďte pokojní, racionálni a udržiavajte očný kontakt. 

Naučte sa počúvať 

Znie to jednoducho a samozrejme. Vo vášnivej polemike však častokrát opakujeme niečo dookola bez toho, aby sme sa zamysleli nad tým, čo hovorí partner. Mali by ste aktívne počúvať svojho partnera, keď niečo hovorí, prípadne sa nad tým aj zamyslieť. Neprerušujte ho a snažte sa pochopiť, ako to myslí. 

Ak túžite s partnerom lepšie komunikovať, a tým pádom si aj lepšie rozumieť, najlepšou radou pre vzťah je naučiť sa jeho „jazyk lásky“ a ovládať ho. Efektívne komunikačné schopnosti posilnia váš vzťah a hádky či nedorozumenia sa stanú minulosťou. 

- - Inzercia - -