Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zabudnite na mejkap. S nasledujúcou rečou tela budete atraktívni aj bez neho!

november 06, 2022 - 07:46
Zdá sa, že čoraz viac žien je spokojných s tým, ako vyzerajú bez líčenia. Prijatím tohto trendu ženy vysielajú správu, že sú so svojím prirodzeným vzhľadom vyrovnané. Chcú byť videné autenticky a akceptované za to, ako skutočne vyzerajú bez maskovania a vylepšení.
Foto: 
shutterstock

Ak ste sa ešte nedostali do tohto štádia a bez mejkapu sa necítite komfortne a spokojné, môžete skúsiť využiť nasledovnú reč tela. Posilní váš faktor šarmu a sebavedomia, a nikto vašu nenalíčenú tvár ani nepostrehne. 

Usmievajte sa 

Už ste mali niekedy chuť rozprávať sa s niekým, kto je zamračený ? Pravdepodobne nie. Taký človek nie je zrovna atraktívny, či už má na sebe mejkap alebo nemá. Úsmev veľa prezrádza o človeku, pretože, keď sa usmievate, znamená to, že ste spokojní a istí tým, kým ste. Príjemný úsmev je nástroj, vďaka ktorému ste prístupní bez jediného slova. 

Vystrite sa 

Ako vojak, ktorý má autoritu a sebavedomie. Dajte si záležať na tom, aby ste nechodili zhrbení. Okrem toho, že to ničí vašu chrbticu, vám to nepridáva ani na atraktivite. Pozor ale na to, aby ste to neprehnali. Prílišná kontrola spôsobí, že budete vyzerať ako robot. 

Nerozprávajte príliš rýchlo 

Príliš rýchle rozprávanie je mätúce a pôsobí dojmom, že nerozmýšľate nad tým, čo hovoríte. Sledujte si dýchanie a rozprávajte primeraným tempom. Je vhodné využívať pauzy, čo vám zároveň pomôže zvažovať slová. 

Využite ruky 

Snažte sa nevrtieť a nepoužívať veľmi prudké pohyby. Uvoľnite sa a využite plynulé pohyby na vyjadrenie a zdôraznenie  určitých slov počas rozhovoru. Vášmu okoliu dáte tak najavo, že sa viete prejaviť a cítite sa pri tom pohodlne. Správne využitie rúk v neverbálnej komunikácii je veľká vec aj u mužov. Ženy milujú mužov s peknými rukami, najmä, keď vedia, ako ich správne využívať. Mali by ich využiť napríklad tým, že budú vysielať signály dôvery. 

- - Inzercia - -