Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čo môžete urobiť proti plešatosti?

jún 15, 2022 - 14:00
Je Vaše vypadávanie vlasov v poslednej dobe intenzívnejšie? Zaujíma Vás, aké metódy a postupy sú k dispozícii na trvalé odstránenie plešatosti a tým k opätovnému získaniu sebavedomia?
Foto: 
sk.phaeyde.com

Nižšie uvádzame možné príčiny vypadávania vlasov a tiež informujeme o tom, z akých moderných postupov si môžete vybrať v boji proti plešatosti.

Príčiny vypadávania vlasov

Vypadávanie vlasov je v podstate úplne prirodzený proces obnovy vlasov, keďže vlasy nám vypadávajú každý deň. Nedá sa hovoriť o abnormálnom vypadávaní vlasov, pokiaľ množstvo vypadaných vlasov za deň nepresiahne sto. Existuje mnoho dôvodov vypadávania vlasov: podvýživa, niektoré ochorenia (zápalové ochorenia, ochorenia štítnej žľazy, nedostatočnosť nadobličiek), u mužov väčšinou hormonálne príčiny, u žien hormonálne zmeny (tehotenstvo, menopauza) môžu spustiť proces vypadávania vlasov. Príčinami môže byť aj časté kadernícke procedúry a úpravy či príliš pevne utiahnuté vrkoče.

Aké metódy a techniky sú k dispozícii proti plešatosti?

Mnoho priemyselných odvetví objavilo svoj trhový potenciál v boji proti vypadávaniu vlasov, a tak je v súčasnosti pre pacientov dostupné množstvo produktov (šampóny proti vypadávaniu vlasov, vitamíny na vlasy, vodičky a zábaly proti vypadávaniu vlasov, prípravky stimulujúce rast vlasov,) taktiež techniky ako napr. mezoterapia alebo PRP terapia. Je však dôležité poznamenať, že pre výber správnej liečebnej metódy je nevyhnutné preskúmať skutočné príčiny vypadávania vlasov. V mnohých prípadoch si to vyžaduje laboratórne vyšetrenie alebo vyšetrenie pomocou mikrokamery.

Žiaľ, na trhu je veľa produktov, ktoré napriek sľubom nielenže nezlepšia situáciu, ale často aj poškodia už existujúce vlasy.

Ak už strata vlasov spôsobuje estetické problémy, jediným účinným a definitívnym riešením dlhodobej plešatosti je transplantácia vlasov.

Prečo si vybrať transplantáciu vlasov?

Transplantácia vlasov je bezbolestný zákrok, ktorý je možné vykonať počas jedného alebo maximálne dvoch dní, v závislosti od množstva transplantovaných vlasov. Vďaka najmodernejším technikám transplantácie vlasov nedochádza k tvorbe trvalých jaziev a regenerácia pokožky hlavy trvá len 7-12 dní. Po zákroku je zmena hustoty vlasov viditeľná už po 6 mesiacoch.

Aké sú techniky trasplantácie vlasov?

Pri metóde nazývanej FUE (Follicular Unit Extraction – extrakcia folikulárnych jednotiek) sa skupiny vlasov – štepy vypichnú dookola ihlou s hrúbkou 1,0-1,2 mm. Tieto vlasové zoskupenia obsahujú 2-3, alebo pri veľmi hustých vlasoch dokonca až 4-5 vlasov. Špecialista na transplantáciu vlasov po výbere tieto štepy transplantuje do mikro otvorov vytvorených v cieľovej oblasti.

expq6135ktdxkid.jpg

Čo môžete urobiť proti plešatosti?
Foto: 
sk.phaeyde.com

Metóda SHE (Single Hair Extraction) vyvinutá klinikou PHAEYDE, ktorá získala ocenenie Produkt roka, je najmodernejšou metódou transplantácie vlasov a bola vyvinutá na základe metódy FUE. Rozdiel je v hrúbke dutej ihly, v prípade metódy SHE je to 0,5-0,8 mm. Stopy po zákroku zmiznú za 7-10 dní. Na pokožke pacienta nezostávajú viditeľné žiadne švy alebo jazvy.

Najväčšou výhodou metódy SHE je, že ultra tenká dutá ihla na výber štepov nepoškodzuje vlasové cibuľky v darcovskej oblasti a v cieľovej oblasti umožňuje dosiahnuť vysokú hustotu pre čo najprirodzenejší vzhľad.

Spokojní pacienti kliniky PHAEYDE považujú transplantáciu vlasov za jediné trvalé riešenie v prípade plešatosti. Ak uvažujete o transplantácii vlasov na našej klinike, tu môžete získať informácie o účinnosti zákroku z prvej ruky a to na základe názorov a referencií našich pacientov.

n148b0mmgz9j3ud.jpg

Čo môžete urobiť proti plešatosti?
Foto: 
sk.phaeyde.com

Ak máte ďalšie otázky, navštívte webovú stránku PHAEYDE Hair Transplant Clinic alebo príďte na osobnú konzultáciu, ktorá je bezplatná a nezáväzná.

Vysoko kvalitná transplantácia vlasov v roku 2022 iba na klinike PHAEYDE!

- - Inzercia - -