Dnes je piatok, 01.júl 2022, meniny má: Diana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Erika Karová: Kráčam po svete s otvorenými očami

jún 23, 2022 - 09:00
Erika Karová je riaditeľka športového klubu ŠK BCF Dukla Banská Bystrica a Nadácie Eriky Karovej. Popri svojej práci v manažérskej pozícii podporuje mládežnícky šport, organizuje a podporuje rôzne podujatia pre deti a mládež a projekty, napríklad 15-ročný projekt Žiacka chodecká liga, Hurá prázdniny, charitatívne projekty ako Ži a nechaj žiť, Nie si sám i Vianoce pre všetky deti.
Foto: 
Ivona Orešková

„Začali sa mi plniť  sny a všetko, po čom som túžila, sa stalo skutočnosťou. Nebolo to však materiálne, vďaka vlastnému podnikaniu mám dnes možnosť rozdávať  pomoc a energiu tým, ktorí to potrebujú. Žijem život aktívnej ženy, ktorá pracuje aj dvanásť hodín denne a prácu si nosí domov, no plody práce mám pretavené vo vlastnom živote. Mojim deťom sa snažím dávať pozitívny príklad a vediem ich k tomu, aby boli podnikavé, aktívne, iniciatívne, cieľavedomé, čestné a aby sa nezabudli tešiť z maličkostí,“ hovorí Erika Karová, ktorá nezištne pomáha iným.

Podnikavá od mladosti

Počas štúdia na škole už chodila na brigády do pekárne, mraziarne, predávala  sušené ovocie i ponožky na trhu. Po strednej škole, Obchodnej akadémii Dominika Skuteckého v Banskej Bystrici, pracovala istý čas v stávkovej kancelárii,  neskôr v spoločnosti zaoberajúcej sa montážou  výrobkov a zariadení elektrotechniky a neskôr  pracovala aj ako administratívna pracovníčka vo firme zaoberajúcej sa zváracím materiálom.  „Žila som život obyčajného človeka pracujúceho osem hodín denne a dostávala bežnú odmenu za svoju prácu. No časom som pocítila  nespokojnosť s takýmto životom,  nemala som potrebu sťažovať sa, ale vedela som, že jedinou cestou, ako sa posunúť ďalej, je uchopiť svoj život do vlastných rúk. Moja forma zmeny bolo najprv založenie vlastnej spoločnosti a skúsiť to na poli  podnikania. Vyskúšala som aj svet gastronómie a viedla som reštauráciu, bola to tiež skvelá skúsenosť a škola života. Dnes neľutujem a viem, že to bola správna voľba, ktorá mi pomohla naplniť moje životné ciele,“ vraví dnes úspešná manažérka v energetike.

Životný cieľ

Aj keď si Erika Karová založila spoločnosť, našla milujúceho manžela a narodili sa im dve úžasné deti, ešte stále hľadala cieľ, ktorý by mal dlhodobý zmysel. „Keď som stretla legendárneho trénera Juraja  Benčíka, ktorý trénoval aj nášho olympijského víťaza Mateja Tótha,  zhodli sme sa na tom, že v Banskej Bystrici nie je klub, ktorý by združoval deti – hlavne mladých chodcov. Pozval ma na chodecké preteky, ktoré som si hneď obľúbila.  Preto som v roku 2016 založila športový klub,  dnes už pôsobiaci pod hlavičkou ŠK BCF Dukla BB, ktorého som  riaditeľkou. Deti sú na prvom mieste, “ vraví Erika a približuje fungovanie klubu. „ Pod odborným vedením rozvíjame talent detí. Snažíme sa o to, aby sa postupne učili aj komunikácii v dnešnom uponáhľanom svete. Nechceme vychovávať len vrcholového športovca, ale chceme vychovať najmä partiu zdravých a veselých detí.  Vytvárame klub, do ktorého sa  deti tešia. Chceme im  spestriť chuť do života, naučiť ich prekonávať prekážky a zvládať výzvy. Vedieme náš klub k sile priateľstva, súdržnosti, vzájomného ocenenia, spolupráce a férovosti.“ 

Srdcovky Eriky Karovej

Erike Karovej sú srdcu blízke  aj zdravotne znevýhodnení ľudia a najmä deti. Podporuje a spolupracuje s viacerými občianskymi združeniami a snaží sa  pomôcť osobne alebo finančne. Pomáha aj na benefičných koncertoch a podujatiach.  „Popri mojich podnikateľských aktivitách som sa chcela venovať aj niečomu inému, čo sa mi podarilo. Ako sa povie – ten, kto pre svoj sen nič neurobí, ďalej sa z miesta nepohne. Mám rada výzvy a môj manžel je rovnakého razenia. V podnikaní sa neustále učíte. Splnilo sa mi všetko, o čom som snívala a povedala som si, že treba pomáhať aj ostatným. 

SR TV 05 PODPORA MLADÝCH TALENTOV 40s

Ďakujeme všetkým partnerom za pomoc pri organizovaní ankety:

- - Inzercia - -