Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

56. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch je v plnom prúde

júl 05, 2022 - 11:42
Piaty festivalový deň ponúka návštevníkom opäť kvalitné snímky, medzi nimi aj slovenského rázu, napríklad film Kuciak: Vražda novinára od amerického režidéra Matta Sernickeho alebo Obrazy starého sveta od slovenského dokumentaristu Dušana Hanáka.
Foto: 
Film Servis Festival Karlovy Vary

delegace-k-filmu-vlastni-pokoj-2.jpg

Delegácia k filmu Vlastní pokoj
Foto: 
Film Servis Festival Karlovy Vary

Súťažný film Vlastní pokoj od režiséra Ioseba "Soso" Bliadzeho, ktorý mali návštevníci možnosť vidieť prvý krát na festivale v pondelok sa venuje príznačnej téme - živote mileniálov.

Tina, mladá žena stratená v živote, sa nasťahuje do podnájmu k rozviatej Megi. Tina nebola nikdy zvyknutá starať sa sama o seba a teraz trpezlivo čaká, až sa za ňou do Tbilisi presťahuje jej priateľ Beka. Situácia sa však nevyvíja podľa plánu a Tina vďaka Megi začne objavovať kúzlo slobodného života, možnosť rozhodovať sama za seba, bez nutnosti závisieť od muža… Soso Bliadze sa vracia do Karlových Varov po roku od premiéry svojho debutu Otarova smrť s režijne suverénnym, nadmieru autentickým snímkom , ktorý približuje život mileniálov v súčasnom Tbilisi a zároveň ukazuje pretrvávajúci vplyv patriarchálneho uvažovania na časť gruzínskej spoločnosti.

Herečka Sophio Zeragia, herec Lasha Gabunia, herečka Tamar "Taki" Mumladze a herečka Mariam Khundadze.

Hudobný skladateľ Beka Ungiadze, herečka Mariam Khundadze a herečka Sophio Zeragia

V roku 2019 navštívila filmový festival aj generálna riaditeľka vydavateľstva STAR Production Mária Reháková. Inak to nebude ani v aktuálnom ročníku. Filmový festival v Karlových Varoch je totiž zárukou kvalitných filmov v príjemnej spoločnosti.

maria-rehakova-a-michal-bartek.jpg

Foto: 
Film Servis Festival Karlovy Vary

Na červenom koberci zažiarila aj slovenská prominentná trénerka a influencerka Tatiana Žideková. Na festivale sa objavila v dokonalej róbe z dielne pražských súrodencov Ponerovcov, ktorí sú pravidelnými účastníkmi na mólach Bratislavských módnych dní.