Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Žena, ktorá precestovala celý svet, šíri svoje poznanie

júl 09, 2022 - 16:00
Keď jej lietadlo začalo klesať na Seychely, ugandsko-americká cestovateľská influencerka Jessica Nabongo nazrela z okna a pripravovala sa na významnú udalosť, ktorá sa mala uskutočniť. Nielenže sa mala stať členkou prestížneho klubu zloženého z veľmi malého počtu ľudí, ktorí cestovali do všetkých krajín sveta, ale bola prvou afro-američankou, ktorá to zdokumentovala.
Foto: 
instagram

Nabongo odvtedy napísala knihu „Chyť ma, ak to dokážeš“, v ktorej podrobne opisuje svoje skúsenosti s premiestňovaním sa z krajiny do krajiny počas tejto výzvy. Pomenovaná po jej populárnom blogu, rozpráva o rekordnej ceste so zameraním sa na 100 zo 195 krajín, ktoré navštívila. "Som geografický hlupák," hovorí Nabongo o svojom rozhodnutí prijať výzvu a vysvetľuje, že to bolo niečo, čo chcela urobiť najmenej desať rokov predtým, ako sa o to skutočne pokúsila.

„V roku 2017 som sa tak trochu rozhodla, že to chcem urobiť do svojich 35. narodenín,“ povedala pre cestovateľský portál. Takže, je schopná dodržať termín? "Prekonala som svoje narodeniny o päť mesiacov," vysvetľuje Nabongo. "Ale skončil som v deň otcových narodenín. Zomrel len dva dni po mojich 19. narodeninách, takže to bolo pekné..." Podľa Nabongo, ktorá sa narodila v Detroite, jedným z kľúčových dôvodov, prečo cítila nutkanie napísať „Chyť ma, ak to dokážeš“, bola skutočnosť, že len veľmi málo afro-američanov patrí medzi približne 400 cestovateľov, o ktorých sa predpokladá, že navštívili každú krajinu na svete.

"Sme tak zvyknutí pozerať sa na svet cez objektív bielych mužov," hovorí Nabongo, ktorá v knihe použila svoje vlastné fotografie. "A toto je iné. Je zrejmé, že v skúsenostiach, ktoré máme, keďže vo svete existujeme, ako veľmi odlišní ľudia, je určitá jedinečnosť. Ale tiež, len z hľadiska toho, ako ja vidím ľudskosť. Moja úcta k ľudskosti. Vidím obrovský rozdiel." Nabongo sa v knihe, ktorá vyšla 14. júna, dotýka svojich skúseností z cestovania ako žena tmavej pleti, ​​pričom poznamenáva, že takéto znázornenie je nesmierne dôležité.

(zdroj: CNN Travel)

- - Inzercia - -