Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ženy, ktoré nestarnú

júl 12, 2022 - 09:25
Starnúť so šarmom a pokojom nie je úloha s ktorou sa ženy pasujú ľahko. Život však prebehne rýchlo, deti odrastú a na pleciach väčšiny žien pristane ďalšia a rovnako podstatná úloha. Ako sa postarať o seba, tak aby sme žiarili spokojnosťou? A nie silenou, ale tou naozajstnou, vychádzajúcou z vnútra. Krása, ktorá sa odráža v tvárach žien odzrkadľuje ich vnútorný postoj, posvietili sme si na dve z nich, nestarnúcu Elizabeth Hurley a našu Emmu Tekelyovú.
Foto: 
shutterstock

Telo Bohyne

Pri anglickej herečke Liz Hurley mnohé z nás len neveriacky hľadia na to, ako sa dá vyzerať vo veku päťdesiatsedem rokov. Úsmev, ktorým nás obdarováva vo filmových snímkach pôsobí nenútene a jej postava je doslova ukážkovou. Vyzerá akoby sa o seba príkladne starala už hádam odvždy. Umelkyňa okrem herectva navrhla vlastnú kolekciu plaviek Elizabeth Hurley Beach, ktorú aj sama predvádza a predáva cez e-shop. Množstvo mužských fanúšikov je z jej postavy nadšených a ženy sa naopak inšpirujú. Herečka je ozajstným dôkazom, že vek je len číslo. Jej partnerom bol dlhé roky Hugh Grant, s ktorým sa dali dokopy pri natáčaní drámy Remando Al Viento. Hrala  v komédiách Zmluva s diablom a Wonder Woman. Dôkazom jej prirodzenej krásy je aj výzor syna Damiana Charlesa Hurleyho, ktorého má s americkým podnikateľom Stevom Bingom a živí sa ako model. Mladík sa však nepýši len sexi vypracovaným telom, ktoré na sociálnych sieťach pravidelne odhaľuje,  ale aj svojou nezvyčajnou krásou.

Noblesná Emma

„Čokoľvek preháňaš, obráti sa to proti tebe,“ to sú slová starej mamy Emmy Tekelyovej, ktoré si od nej vzala k srdcu a svojou prirodzenou krásou ohuruje Slovenské ženy už roky. Radikálne sa zbavila úhlavných nepriateľov vo forme cukru, stresu, cigariet a ponocovania a aj to ju udržiava v skvelej forme. Súhlasí s tým, že krása vychádza zvnútra? „V podstate áno. Len ma hnevá, že dnešná krása sa cielene zužuje len na kozmetické triky. Ľudia si viac ako šaty pamätajú dojem, ktorý zanecháme. Vidím to na sebe, keď mám zlú náladu, aj kruhy pod očami sú hlbšie. Stačí sa usmiať a aha! Iná žena.“ Nie vždy však bola Emma ukážkovo štíhla, v čase svojej modelingovej kariéry v mladosti praktizovala nezdravý životný štýl. „Musím priznať, že nie som genetická špagetka, asi ako väčšina z vás. Keď som bola modelka, žila som iba na káve, mala som vtedy 51 kíl,” uviedla na sociálnej sieti, kde jej ľudia neustále lichotia, ako skvelo vyzerá. Emme sa darí na pracovnom poli aj v súkromí. Nedávno spolu s manželom oslávili 45. výročie svadby. Jej manželom sa 30. apríla 1977 stal Pavol Tekely, ktorého spoznala na výstave v Inchebe. On bol vystavovateľom a ona modelkou na prehliadke, ktorá bola súčasťou výstavy. Emma je jeho druhou manželkou. Pavol nie je verejnosti veľmi známy a na fotografiach sa objaví len občasne. Ak sa dobre cítim, dobre vyzerám, to je heslo žien v akomkoľvek veku, rozpoložení či spoločenskom statuse. Nezabúdajme na to ani my. 

VIP klub Slovenka: Emma Tekelyová

Autor: 
Lukáš Kolenič

- - Inzercia - -