Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Festival Pohoda má otvorenú náruč pre každého

júl 15, 2022 - 07:00
Prvý júlový víkend majú mnohí Slováci rezervovaný už rok dopredu. Vtedy sa na trenčianskom letisku koná umelecký festival Pohoda, tento rok prebehol dvadsiaty štvrtý ročník.
Foto: 
PMI

„Pohodu sa snažíme robiť s rovnakým prístupom, ako keď pozývate niekoho k sebe domov na návštevu. Chcete, aby sa u vás cítil dobre, aby mal dobrý program, aby si mal kde sadnúť a ak chce, aj kde prespať, pripravíte dobré jedlo a pitie a urobíte všetko pre to, aby sa cítil dobre aj v kúpeľni či na záchode. Potom môžete počúvať dobrú hudbu, tancovať, pozerať filmy, debatovať o radostiach i problémoch vesmíru, preberať umenie, každý čo chce a ako chce. Veríme, že tento prístup naši návštevníci cítia. My môžeme s určitosťou povedať, že sú to úžasní hostia. Vytvárajú tú najlepšiu atmosféru, akú na festivalovej scéne poznáme,“ opisuje dianie na festivale organizátor Michal Kaščák.

39.jpg

Foto: 
PMI

Okrem skvelých interpretov, talkshow a atrakcií si dospelí účastníci na Pohode užili aj bezdymovú zónu z iniciatívy spoločnosti Philip Morris „Svet bez dymu“. Priamo v nej zasa obraz a tvorivý proces obľúbenej slovenskej maliarky Márii „Huly“ Valenčíkovej: „Mám rada pestré a pozitívne maľby a tieto farby mi jednoducho sedia k tej dobrej nálade. Povedala by som dokonca, že sa k nej výrazne hodia.“, hovorí pohodová umelkyňa Hula. 

22.jpg

Foto: 
PMI

19.jpg

Foto: 
PMI

Návštevníci sa výborne zabavili na stand-upoch Michaela Szatmaryho Jakuba Lužinu, vytancovali sa pri skvelých party setoch známeho DJ a producenta NobodyListen. 

36.jpg

Foto: 
PMI

41.jpg

Foto: 
PMI

46.jpg

Foto: 
PMI

Aj tento rok pokračoval festival Pohoda v koncepte bezdymového festivalu a nepredávali sa tam klasické cigarety. Blízko bezdymovej zóny mohli návštevníci festivalu navštíviť laboratórium „Svet bez dymu“, ktoré bolo prístupné len osobám starším ako 18 rokov. „Svet bez dymu je iniciatíva spoločnosti Philip Morris zameraná na osvetu o škodlivosti fajčenia. Cieľom je oboznámiť dospelých fajčiarov a ich blízkych s výskumom a vedeckými poznatkami o moderných nikotínových alternatívach, ktoré pomáhajú zlepšiť kvalitu života tým, že eliminujú cigaretový dym. Keďže s touto iniciatívou dlhodobo počítame, spojili sme sa so známym dizajnérom Borisom Klimekom, ktorý navrhol unikátnu inštaláciu s názvom „Minulosť pohľadom budúcnosti“, uviedla Michaela Kolečanská z komunikačného oddelenia Philip Morris.

06.jpg

Foto: 
PMI

Môj objekt navrhnutý pre iniciatívu Svet bez dymu predstavuje akýsi symbolický náhľad do budúcnosti a na archeologický objav, ktorý v danej dobe prezentujú vykopávky objektov zvaných popolníky. Tieto objekty sú datované približne ku koncu 20. storočia. Každopádne spoločnosť už prešla značnou zmenou životného štýlu a archeológovia danej doby opisujú tieto nádoby ako predmety patriace do dávnej minulosti. Tento objekt a jeho symbolika je teda určitou výzvou a prianím k nám samotným: Žime v budúcnosti, nie v minulosti,“ predstavil hlavnú myšlienku inštalácie na Pohode Boris Klimek. 

05.jpg

Foto: 
PMI

Komplexný vizuálny zážitok v bezdymovej zóne priniesla ART Galéria s technologickými vychytávkami ako sú LED Wall koridor s interaktívnou projekciou, kinetické svetlá či holografický vyhodnocovač životných priorít. Svetelné efekty na pódiu vytvorili jedinečnú atmosféru. Dronová show pripomenula divákom na festivale, že IQOS oslavuje päť rokov od uvedenia na Slovensku.

50.jpg

Foto: 
PMI

Aj spoločnosť Philip Morris prispela svojim interaktívnym programom k pohodovému víkendu mnohých návštevníkov festivalu. Verme, že energia z neho nám vydrží počas celého leta. 

 

- - Inzercia - -