Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Botox na vlasy? Áno, Lenka je dôkazom, že to funguje!

júl 26, 2022 - 12:28
Obľúbená moderátorka Lenka Šóošová sa zverila do rúk celebritného kaderníka Ondreja Grňu, ktorého salón je pravidelne zaplavovaný známymi tvárami z našich televíznych obrazoviek. O tom, čo si pripravil práve pre Lenku a ako odporúča vlasy chrániť a regenerovať v horúcich dňoch, sme sa dozvedeli na návšteve v jeho salóne.
Foto: 
Archív Lenka Šóošová

Tento rok máš už jednu letnú dovolenku za sebou, navštívila si slnečné Taliansko. Slniečko však vlasom neprospieva, a tak je najvyšší čas, ochrániť ich kvalitnou procedúrou. Ondrej ti do vlasov aplikoval špeciálnu kúru známu ako vlasový botox. Cítiš teraz rozdiel v kvalite?

Rozdiel je viditeľný a citeľný... Vlasy sú pružnejšie a poddajné.

Práca v televízii so sebou nesie každodenné úpravy vlasov. Ako takúto záťaž zvláda tvoja koruna krásy?

Takto na leto moje vlasy „trpia“ viac. Snažím sa im dávať čo potrebujú, ale na konci leta si vyžadujú veľkú regeneráciu...

Okrem pracovného vyťaženia si navyše aj mamička, preto usudzujeme, že potrebuješ starostlivosť o seba voliť rýchlo a prakticky. Aký máš na to recept?

Počúvam rady odborníkov.

image_6483441_4.jpg

Foto: 
Archív Lenka Šóošová

Menila si v minulosti strih a farbu alebo si verná tomu istému?

Ou, mala som rôzne „kreácie” na hlave... viem, že mi blond nepristane a odprisahala by som, že som nikdy nemala blond vlasy, ale na moje prekvapenie, som nedávno našla fotografiu, na ktorej som mala blond melír.

My ženy väčšinou túžime po tom, čo nemáme, a tak si kučeravé dámy vlasy žehlia, tie s rovnými naopak natáčajú, prirodzené blondínky sa farbia na čierno a podobne. Ako to máš s túžbami ty?

Chcela by som mať husté afro. To sa mi veľmi páči. Mám kamarátku, ktorá také vlasy má, ale žiaľ, si ich vyrovnáva, čo je veľká škoda...

Užila si si čas pre seba strávený u Ondreja?

Čas je komodita, s ktorou sa ťažko pracuje. U Ondríka som si to naozaj užila. Každá z nás by si mala nájsť chvíľu pre seba. Pomôžete nielen sebe, ale aj vlasom.

image_6483441.jpg

Foto: 
Archív Ondrej Grňa

Tvoje vlasové poradenstvo si obľúbili mnohé naše modelky, moderátorky, herečky či speváčky. Dnes sa na zoznam tvojich „prominentných“ návštev zapísala aj Lenka Šóošová. Ako hodnotíš jej prirodzenú kvalitu vlasov?

Áno a veľmi ma to teší, že aj známe tváre a osobnosti zavítali do môjho salónu. Dlho som sa vzdelával a pracoval na sebe, aby som sa dostal tam, kde som dnes. A samozrejme, Lenkina návšteva ma veľmi príjemne prekvapila a potešila. Ako možno viete, Lenka je z maskérskeho fachu a čo to sa určite aj vlasom rozumie. Tým pádom sa o ne vie aj starať. Jej kvalita vlasov je výborná. I keď, jemné zahustenie ešte viac podčiarkne ich krásu.

Nás v redakcii prekvapilo, že botox sa používa aj v súvislosti s vlasmi. Ako tento ,,zázrak” pôsobí a akou formou sa aplikuje?

Áno, na tieto prekvapivé výrazy som zvyknutý aj u mňa v salóne. No botox na vlasy je len „prezývka“ tejto kúry. Žiadny botulotoxín neobsahuje. Tak, ako pokožka potrebuje pevnosť a pružnosť, elasticitu, vypnutie a mladistvý výzor, to isté platí aj pre vlasy. Jednoducho povedané, chceme, aby pôsobili stále „fresh“. Vlasový botox sa aplikuje na mokré - uterákom vysušené vlasy. Sú to viac-menej aminokyseliny, ktoré vyplnia a vyživia vlasovú štruktúru. Dodajú im zdravý, hebký a lesklý efekt. Na tejto terapii je skvelé, že je viditeľná hneď a vydrží aj 3 mesiace. Samozrejme, všetko závisí od poškodenia vlasu.

Ako často by sa kúra mala opakovať?

Ja nie som zástancom rýchleho regenerovania vlasov, čiže pekne pomaly a postupne. Vlas si zoberie toľko, koľko potrebuje. V opačnom prípade môže byť vlas zaťažený a mastný, preto by som opakoval terapiu až po 2-3 mesiacoch.

Leto je v plnom prúde, poraď nám, ako sa starať o vlasy v horúcich dňoch.

V týchto dňoch je slnko veľmi ostré a tým pádom netrpí len pokožka na tele, ale aj vlasová pokožka a samotné vlasy. Preto je nutné zvýšiť starostlivosť. Odporúčam prípravky s UV ochranou, no keď je už neskoro, dostanete na trhu rôzne produkty obsahujúce panthenol. 

Slnko nám môže vlasy krásne vytiahnuť do prirodzených svetlých odtieňov, avšak nie každej z nás to vyhovuje. Čo odporúčaš farbeným kráskam, aby si ich farba vlasov zachovala požadovaný odtieň?

Čo sa týka farby počas leta, je samozrejmé, že by vlasy nemali byť vystavené slnku najmä, keď sú mokré od mora. Soľ v kombinácii so slnkom totiž pôsobia ako zosvetľovač. Klientky s prirodzenou farbou vlasov väčšinou milujú jemné zosvetlenie (sunkissed), ktoré sa im dostane v lete. Farbené dámy naopak, keďže ich odtieň potom pôsobí vyblednuto, priam prašivo. Preto odporúčam v letných mesiacoch použiť o stupeň tmavší odtieň. Každopádne sa treba o vlasy starať, pekne ich olejovať, balzamovať, nepoužívať šampóny s parabénom a sulfátom. Farbené dámy by sa mali rozhliadnuť po produktoch určených priamo na farbené vlasy.

Poradíš našim čitateľkám, ktoré naozaj nestíhajú zájsť ku kaderníkovi alebo hľadajú dostupnejšiu alternatívu, ako si pripraviť domácu kúru z bežne dostupných ingrediencií?

Na vopred umyté (vlhké) vlasy si pripravte:

- 1 zrelý banán (obsahuje železo, draslík, vitamín E)
- med (posilňuje a podporuje rast vlasov
- olivový olej (na suché vlasy, rozštiepené končeky, vitamíny D,E,A)
- 1 celé vajce (základ každej kúry pre lesk)
- trocha mlieka (proti lámanou a vypadávaniu) 

Všetko spolu vymiešajte do kaše, pomer oleja/mlieka/medu určite podľa konzistencie, tak aby sa vám zmes dobre nanášala. Aplikujte do dĺžok, NIE na pokožku a nechajte na hlave pôsobiť dve hodiny. Až potom vlasy dôkladne umyte čistou vodou.

 

- - Inzercia - -