Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zastávky, ktoré dýchajú históriou

august 16, 2022 - 07:00
Čakanie na autobusové spoje na dvoch zastávkach v Liptovskom Mikuláši je po novom o niečo atraktívnejšie. Môžu za to polepenia zastávok, ktoré cestujúcich prenesú do súdnej siene Liptovskej stolice a židovskej synagógy.
Foto: 

Nový projekt spoznávania Liptovského Mikuláša Historický kompas sa podarilo preniesť aj do bežného života mesta. Konkrétne na dve zastávky v centre na Garbiarskej ulici. Aj takto Liptáci upozorňujú na zaujímavé miesta v centre Liptovského Mikuláša.

„Sadnúť si do súdnej siene Liptovskej stolice, kde súdili legendárneho Juraja Jánošíka už nie je vďaka našej novej zastávke žiadny problém. Podobne je možné nachvíľu posedieť aj v zastávke, ktorá vyzerá ako židovská synagóga. Dve zastávky v centre Liptovského Mikuláša získali nové a veľmi atraktívne polepenie. Chceli sme aj takto spríjemniť ľuďom čakanie na jednotlivé spoje a zároveň ich inšpirovať k spoznávaniu mesta,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Vďaka projektu Historický kompas sa turisti stávajú sami sebe sprievodcami. Projekt je v podstate atraktívnou historickou prechádzkou trasou cez mesto Liptovský Mikuláš, ktorá návštevníkom pripomína dôležité momenty nielen z histórie Liptovského Mikuláša, ale aj celého Slovenska. V spoznávaní návštevníkom pomáhajú smartfóny, ktorými si načítavajú QR kódy umiestnené na historických budovách. Následne si môžu dokonca vypočuť veľmi autentické audio nahrávky, ktoré sa na vybrané miesta a udalosti viažu.

„Liptov je pre dovolenkárov obľúbeným regiónom. Nové zastávky sa možno stanú aj lákavými fotopointmi a turisti aj domáci budú aj takto pozývať do centra mesta,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

- - Inzercia - -