Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nie sme ľudia, ktorí sa stali finančníkmi, SME FINANČNÍCI, ktorí zostali ľuďmi

august 18, 2022 - 10:00
Počítajte s ľudským prístupom: Úvodný nadpis najlepšie vystihuje novú mladú a atraktívnu, zdravo ambicióznu a cieľavedomú spoločnosť, ktorú založili profesionálni odborníci s dlhoročnou úspešnou históriou v oblasti finančného sprostredkovania. Spoločnosť SWELL Financial Group, a. s. sa špecializuje na komplexnosť poskytovaných služieb v oblasti finančného sprostredkovania, a to v oblasti poistenia, poskytovania úverov, kapitálového trhu a dôchodkového sporenia.
Foto: 
SWELL

KÚPNA SILA PEŇAZÍ KLESÁ A INFLÁCIA VZRASTÁ

Rok 2022 sa nám zapíše do pamäti ako „rok zvyšovania cien a neistoty“. Faktormi, ktoré sa podpísali pod vznik inflácie boli stále pretrvávajúca pandémia Covidu-19 a vojnový konflikt na Ukrajine, čoho dôsledkom je aj nárast cien komodít, najmä ropy, plynu, pohonných hmôt, ako aj tovarov a služieb či náklady na bývanie a dopravu. Dvojciferné číslo inflácie spôsobuje negatívne dopady na domácnosti a zároveň ovplyvňuje investičné aktivity na finančnom trhu. V odbornej verejnosti je inflácia zadefinovaná ako všeobecný nárast cien, čo spôsobuje oslabenie kúpnej sily peňazí. Jednoducho vysvetlené, ceny tovarov a služieb rastú, hodnota peňazí sa v peňaženke záhadne vytráca, a to čo sme kúpili za ten istý obnos peňazí v minulom roku alebo pred pár mesiacmi či rokmi si už v budúcich  mesiacoch nekúpime.

AKO SA POPASOVAŤ S INFLÁCIOU?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, ale je viacero spôsobov, ako znížiť dopady inflácie na vaše úspory. Najskôr sa treba pozrieť, aký máte obnos peňazí na účte v banke. Ak si úspory nechávate na bežnom účte, tak vedzte, že vám nezarábajú a inflácia spôsobuje ich znehodnotenie. Jedným zo spôsobov, ako ochrániť úspory pred infláciou je vhodné a dlhodobé investovanie. A práve my - profesionálni sprostredkovatelia vám vieme poradiť, do akých produktov na finančnom trhu môžete investovať tak, aby výnosy minimálne pokryli alebo zvíťazili nad infláciou. Pri investovaní vždy vysvetľujeme klientom, že je veľmi dôležité dodržať stanovený investičný horizont, resp. sporiacu dobu. Na začiatku procesu zistíme, aký je váš rizikovo - výnosový profil. Inak povedané, aké výnosy očakávate a aké riziko ste ochotní podstúpiť, aby ste vytúžené výnosy dosiahli. Vždy je bezpečnejšie rozložiť si investície na pravidelné, menšie sumy.

ZREVIDUJTE VŠETKY VÝDAVKY A NÁJDITE PRIESTOR, KDE A AKO UŠETRIŤ

Napríklad na spotrebe energií, vody, plynu, výdavky na rôzne služby, ktoré bežne využívame, ale aj revízia poplatkov vo vašich finančných produktoch. Nájsť priestor, kde ušetriť, a ako znížiť poplatky je vhodné konsolidovaním vašich záväzkov pod jeden produkt. Výsledok vás určite prekvapí, keď po celkovom zrátaní zistíte, že aktuálne zbytočne preplácate na poplatkoch a úrokoch aj stovky eur. Rovnako je vhodné zrevidovať aj dlhodobé úvery na bývanie. Ešte stále je priestor na zmenu fixácie úrokovej sadzby na dlhšie obdobie tak, aby ste vedeli plánovať výdavky v dlhodobom horizonte. Pozrieme sa aj na vaše poistné zmluvy súvisiace s nehnuteľnosťou. Je totižto veľmi dôležité svoj majetok nielen zhodnocovať, ale aj chrániť. Poraďte sa s odborníkom na financie, pretože o váš majetok je potrebné sa starať a vaše usporené peniaze je potrebné čo najlepšie zhodnocovať. Preto v spoločnosti
SWELL komunikujeme s klientom ľudským prístupom. S nami rozumie financiám každý. Pretože nie sme ľudia, ktorí sa stali finančníkmi, ale sme finančníci, ktorí zostali ľuďmi a zároveň, najmodernejšími
technológiami pracujeme pre ľudí a pre ich peniaze. Pri boji s infláciou platí, že ide o dlhodobý proces finančnej disciplíny, ktorý sa dá zvládnuť.

Ak by ste sa chceli poradiť v oblasti financií napíšte na e-mail: [email protected]. Radi vám zodpovieme otázky, ktoré vás zaujímajú.

- - Inzercia - -