Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Svetové architektonické unikáty - druhá časť

august 22, 2022 - 07:30
Predstavte si, že by ste mali možnosť navštíviť neobvyklé stavby sveta. Všetky tie zákutia, nové vône, inšpirácie z okolia.. Architekti sa na niektorých z nich naozaj vybúrili, pozrite sa na ne spolu s nami. Od Peru až po Čínu.
Foto: 
ArchDaily

Domčeky na stromoch

Dizajnérske štúdio Štúdio Precht vytvorilo sériu zrezaných drevených domov na strome pre začínajúcu firmu Baumbau v oblasti ekologických stavieb. Koncept návrhári vytvorili ako rodinu modulárnych domov, ktoré sú formované hravosťou. Projekt s názvom Bert bol koncipovaný ako dom na strome formovaný samotným lesom. Umožňuje ľuďom zažiť architektúru a prírodu očami detí. Ako uviedol Chris Precht: „Pozreli sme sa na tento projekt hravo a chceli sme vytvoriť skôr jedinečný charakter ako konvenčnú budovu. Svojrázne vyzerajúca postava, ktorá sa stáva súčasťou divokej prírody lesa. Myslím, že táto zvláštnosť môže vyvolať pocity a emócie. A možno sú to atribúty, ktoré v architektúre v dnešnej dobe chýbajú.“ Brali by ste podobné bývanie?

Kapsulový hotel v Peru

Ak sa chystáte na dovolenku do peruánskych hôr, nesmiete minúť toto štýlové ubytovanie v presklených kapsuliach na andských skalách v Sacred Valley of Cuzco. Nachádza sa hodinu a pol od mesta Cusco a prináša možnosť stráviť noc v závesnej kabíne vo výške 2 900 metrov nad morom a užiť si pohodlie nového dizajnu s jedným z najlepších výhľadov na posvätné údolie Inkov. Zaujímavým špecifikom je koncept vysokých vaní. Hostia majú možnosť vychutnať si kúpeľ pod holým nebom v drevenej vani typu Onsen s horúcou vodou - so správnou teplotou - obklopený nádherným výhľadom na Posvätné údolie, osvetlené Mliečnou dráhou a osvetlenými súhvezdiami ríše Inkov. 

Sféra voľných duší vo Vancouvri

Free Spirit Spheres, ktoré sa nachádzajú v pobrežnom dažďovom pralese ostrova Vancouver, sú individuálne zavesené guľovité domčeky na strome navrhnuté tak, aby hosťom umožnili zažiť prírodu novým spôsobom. Tri ručne vyrobené gule - Eve, Eryn, Melody - sú k dispozícii na prenájmy cez noc. Prístup do „miestností“ zahŕňa prechádzky po vyvýšených chodníkoch a mostoch a chôdzu po točitých schodiskách. Kontakt s prírodou je v tomto prípade naozaj intenzívny a ničím nenahraditeľný. Ocitnete sa v jej absolútnom lone. 

Mexický obrovský had láka hostí v Mexicu

Hotel sa týči zo zeme a tvorí obrovského hada. Budova je natretá zelenými, modrými, fialovými a oranžovými odtieňmi. Ak by ste niekedy navštívili túto výnimočnú stavbu, čaká vás psychedelický zážitok z ríše divov. Obrovská štruktúra v tvare hada je posiata zaoblenými oknami na svojom „tele“ a na svojich koncoch má pozoruhodne detailné časti hlavy a chvosta. Je to nádherne brilantný projekt plný umenia, výstrednosti a humoru a je dobrým príkladom remeselnej zručnosti. Ak máte radi organickú architektúru, potom si prídete na svoje.

- - Inzercia - -