Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prirodzené starnutie je krásne

august 21, 2022 - 14:00
Každý sa bojí starnutia – ale prečo s ním bojovať? Je to bitka, ktorú nikdy nevyhráte, navyše prirodzené starnutie prináša úžasné veci. Vybrali sme päť skvelých dôvodov, prečo je starnutie skutočne krásne.Každý sa bojí starnutia – ale prečo s ním bojovať? Je to bitka, ktorú nikdy nevyhráte, navyše prirodzené starnutie prináša úžasné veci. Vybrali sme päť skvelých dôvodov, prečo je starnutie skutočne krásne
Foto: 
shutterstock
  1. Rodina

Veľkú časť mladosti trávime hľadaním lásky. A keď ju nájdeme, je všetko o tom, ako láska rastie a rozpína sa. Založiť si rodinu a sledovať, ako vaše deti vyrastajú, je jednou z najkrajších častí života. Od narodenia až po promócie a sledovanie opakujúceho sa cyklu s vnúčatami, zážitok z rodinného kruhu stojí za zostarnutie. Dokonca, aj keď vlastné deti nemáte, pocit naplnenia a spokojnosti môže prísť s neterami, synovcami či ľuďmi, ktorých si vyberiete. Vzťahy skutočne tvoria človeka a čím sme starší, tým lepšie ich môžeme zvelaďovať.

  1. Sebavedomie

Sebavedomie je možné vidieť a cítiť na míle ďaleko a žiadna medziľudská sila nevyžaruje silnejšie, ako sebadôvera ženy, ktorá vie, kto je a čo v živote chce. Túto dôveru získavame práve životnými skúsenosťami a starnutím a robí nás oveľa atraktívnejšími – a to nielen fyzicky.

  1. Priority

Nič nezničí fyzickú krásu rýchlejšie ako negatívna osobnosť. Niekedy je zlý prístup len súčasťou dospievania, obdobie, keď sa motáme v maličkostiach a nevidíme celistvý obraz. Až ako starneme, uvedomujeme si, na čom skutočne záleží, a nechávame malé veci odísť do stratena. Výsledok? Bezstarostnejšia a priateľská žena, ktorá vie, čo je v živote skutočne dôležité je oveľa príťažlivejšia ako vzhľad hodný modelky.

  1. Skúsenosti

S množstvom spomienok a životných skúseností v pomyselnom batohu, ktorý každá nosíme na chrbte, kto by sa netešil na to, že bude o niečo starší? Skúsenosti, dobré aj tie zlé, prinášajú cenné lekcie a práve vďaka nim je príslovie „starší a múdrejší“  pravdou.

  1. Sebaprijatie

Ako starneme, stávame sa pohodlnejšími vo svojej vlastnej koži a neustála posadnutosť fyzickým vzhľadom sa zmenšuje. A žena, ktorá je so sebou spokojná, je príťažlivejšia ako tá, ktorá vnútorne bojuje o to, aby si udržala sebaúctu.

Hoci naša kultúra neurobila starnutie ľahkým, ani zdanlivo žiadúcim, keď sa dostanete do istého veku, pochopíte, že aj pribúdanie rokov ponúka nádherné veci, ktoré oceníte.

- - Inzercia - -