Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hudobný sviatok v Brusne

august 21, 2022 - 23:34
Terasa slávy Jozefa Bednárika v kúpeľoch Brusno sa v sobotu, 20 augusta zaplnila divákmi, ktorých sem prilákali jedinečné muzikálové melódie, v podaní hereckých a speváckych osobností tak zo Slovenska, ako aj z Čiech.
Foto: 
Ramon Leško

Počas svojej už pätnásťročnej tradície si podujatie získalo odborný rešpekt, ako aj nesmiernu popularitu. Z príležitosti jubilejného ročníka si jeho zakladateľ a organizátor Ján Kubiš zaspomínal na jeho začiatky: „Prvý krát sa táto terasa rozoznela muzikálovými melódiami v roku 2008. Bol prítomný aj náš legendárny režisér Jozef Bednárik a bol taký nadšený, že sa rozhodol podieľať sa na jeho príprave. Spolupracoval na dramaturgii počas troch ročníkov, no bohužiaľ v roku 2013 nás navždy opustil. Na jeho pamiatku sme festival premenovali na Muzikálový festival Jozefa Bednárika a pod týmto názvom ho dnes pozná celé Slovensko, ako aj Česká republika.“

 

brusno_07.jpg

Hudobný sviatok v Brusne
Foto: 
Ramon Leško

To najlepšie z hudobného sveta

Kredit jedinečného hudobného sviatku, ktorý si festival počas svojej existencie získal  si počas tohto ročníka ešte upevnil. V  Kúpeľoch Brusno  sa zišli mnohé rešpektované herecké a muzikálové osobnosti, ktoré akcii už tradične  dodávajú punc najvyššej exkluzivity.

brusno_15.jpg

Hudobný sviatok v Brusne
Foto: 
Ramon Leško

Medzi účinkujúcimi  zažiaril Banskobystrický rodák a jedna z najväčších muzikálových osobností Pražských scén Marian Vojtko. Po prvý krát sme  si na terase vypočuli  šansónový koncert v podaní šarmantnej Světlany Nálepkovej.  No skutočnou lahôdkou bol komponovaný koncert zostavený zo známych piesni legendárneho muzikálu Na skle maľované. Organizátori tým vzdali poctu  Michalovi Dočolomanskému k jeho  nedožitým osemdesiatym narodeninám.

Ocenené osobnosti

brusno_31.jpg

Hudobný sviatok v Brusne
Foto: 
Ramon Leško

Hviezdou aktuálneho ročníka, bola naša herecká legenda – Oldo Hlaváček. Ten si za svoje celoživotné dielo prevzal hlavnú cenu festivalu z rúk riaditeľky vydavateľstva Straproduction Márie Rehákovej. Organizátori festivalu ocenili aj Televíziu TA3 a choreografa Ladislava Cmoreja.

brusno_29.jpg

Hudobný sviatok v Brusne
Foto: 
Ramon Leško

Na terase slávy kúpeľov pribudla plaketa kostýmovej výtvarníčke Ľudmile Várošovej.

Pozrite si viac fotografií z udalosti v prehľadnej galérii.

- - Inzercia - -