Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Brand managerka spoločnosti Beauté Pacifique Eva Markušová: Je nemysliteľné, aby sa človek v kozmetickej džungli zorientoval sám

september 07, 2022 - 14:00
Hoci sa rubrike krása so spoločnosťou Beauté Pacifique venujeme už nejaký čas, začali sa nám vynárať ďalšie otázky, ktoré si žiadali odpovede od kompetentných. Obrátili sme sa preto na pani Evu Markušovú, ktorá dánskej kozmetickej značke na Slovensku kraľuje už niekoľko rokov.
Foto: 
Beauté Pacifique

1.Krása a jej zachovanie je aj o správnych návykoch- by mala vyzerať ideálna kozmetická rutina pre ženu po 40-.ke?

Ja osobne neodporúčam s kozmetickými prípravkami experimentovať. Pred atraktívnym obalom uprednostnite aktívne zložky a pred výhodnou cenou stavte radšej na  kvalitu. Určite si treba vybrať kozmetickú značku, ktorá poskytuje odborné poradenstvo či vzorky. Je nemysliteľné, aby sa človek v kozmetickej džungli zorientoval sám. To čo vyhovuje vašej kamarátke, nemusí vyhovovať vám a krém ktorý odporúča vaša obľúbená herečka vám tiež nemusí sadnúť. Pri výbere krému musia ísť emócie bokom, spoľahnite sa na odporúčania odborníkov a účinné aktívne zložky.

2.Ako vyzerá vaša vlastná kozmetická rutina? Na čo nedáte pri starostlivosti o seba dopustiť?

Moje prvé kroky ráno smerujú do kúpeľne. Pleť si vyčistím čistiacou penou, aplikujem pleťové tonikum a až potom si idem uvariť kávu. Inak si to už neviem ani predstaviť. Kým sa varí voda v kanvici, na pleť si nanesiem hydratačný krém, používam 2 druhy, striedam ich však podľa ročného obdobia. Následne si nanesiem očný krém. No a potom si s radosťou vychutnám raňajky. Večer si zas pleť dôkladne vyčistím a následne nanesiem nočný krém s vitamínom A, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu.  Na čo nedám dopustiť? Ani na jeden z prípravkov kozmetickej značky Beauté Pacifique. Vyskúšala som už všetky a nedokázala by som si vybrať jeden najobľúbenejší. Mávala som veľké problémy s pleťou a vďaka týmto prípravkom už ostali len spomienkou.

3.V kozmetickom priemysle sa profesionálne pohybujete nemálo rokov a sama ste pôsobili aj ako modelka po štyridsiatke, o kráse teda viete veľa z každého uhla pohľadu. Na čo by podľa vás ženy nemali zabúdať?

Čistenie pleti je 80% úspechu. Dôležité je pleť vyčistiť čistiacou penou alebo pleťovým mliekom. Tieto prípravky z pleti odstránia nečistoty a prebytočný kožný maz. Nezabudnite ani na pleťové tonikum, ktoré uzatvorí póry. Následne môžete aplikovať príslušný pleťový krém. Vyhnite sa expresným odličovacím prípravkom, mám na mysli tie typu 2v1, 3v1, atď. Ja sama som si takýmito prípravkami v minulosti poškodila pleť. 

4.Čo by mala podľa vás každá matka prízvukovať svojej dcére, keď sa bavíme o kozmetike?

Určite to, že starostlivosť o pleť by mala byť samozrejmosťou. Tak ako si umývame zuby či vlasy, presne tak by sme sa mali starať aj o našu pleť. Pleť začína starnúť už okolo 25. roku života, v tomto veku však zvyčajne riešime iné veci. Ak mladé slečny nemajú akné alebo iný kožný problém, nepociťujú potrebu sa o svoju pleť pravidelne starať. Prípadné nedostatky radšej prekrývajú hrubou vrstvou make-upu. Ale len zdravá pleť môže byť krásna!

5.Ktorú časť svojej práce považujete za najväčšie zadosťučinenie?

Prípravky starostlivosti o pleť Beauté Pacifique sú určené aj pre ekzematikov, psoriatikov, ľudí trpiacich akné či rosaceou. Ako som už spomínala ja sama som mala veľké problémy s pleťou, podstúpila som rôzne druhy liečby a navštívila som nespočetné množstvo lekárov, kozmetických salónov a skúšala som aj alternatívne spôsoby liečby. Viem, čo to je neodísť z domu bez make-upu. Preto sa vždy veľmi poteším, keď môžeme našim klientom pomôcť odstrániť kožný problém, prípadne ho dostať pod kontrolu. 

6.V čom by sa Slovenky mohli inšpirovať od dánskych žien?

Dáni majú málo slniečka a svetlú pokožku, preto často trpia rakovinou kože, ale aj inými kožnými ochoreniami. Za bežnú preto považujú prevenciu a o svoju pleť sa starajú pravidelne. Kvalitnými prípravkami starostlivosti o pleť spomaľujú biologický proces starnutia a zabraňujú rôznym nežiadúcim prejavom na pokožke. Páči sa mi aj dánsky minimalizmus, ktorý je evidentný aj pri prípravkoch Beauté Pacifique. Jednoduché ale zároveň zaujímavé obaly ukrývajú mimoriadne efektívne prípravky starostlivosti o pleť. Ďalšou výhodou je, že na dokonalú starostlivosť o pleť potrebujete maximálne 5 prípravkov!

 


- - Inzercia - -