Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Jesenné trendy v líčení

september 19, 2022 - 16:00
Ani nevieme, ako sa to stalo, ale leto je nenávratne preč. Síce nás možno ešte čaká pár príjemných teplých dní, ale so žiadnou väčšou drámou by sme rátať nemali. Nezúfajte! Našťastie sme ženy a vďaka tomu máme hneď jednu príjemnú barličku, ktorou si vieme pomôcť k okamžitej lepšej nálade. Je ňou starý dobrý make up. A ak si myslíte, že trendom túto jeseň budu obligatórne odtiene horčicovej a škoricovej ste na veľkom omyle. Táto jeseň bude riadna divočina, dámy, napokon posúďte samy.
Foto: 
instagram

Pripravili sme si pre vás 7 inšpirácií, na ktoré túto jeseň prisahajú odborníci znalí svetových predvádzacích mól, ale aj fajnšmekri večne verní móde ulice. Pýtate sa, čože nás to čaká? Minimálne toto (ale fantázii sa medze nekladú):

Rozmazané pery - výrazné matné pery nikdy nevyjdú z módy, ale niektoré dni si skrátka vyžadujú nenáročnú ale zato efektnú údržbu. V tomto prípade sú kľúčom práve rozmazané pery, alebo v preklade farba na perách len jemne vklepaná prstami. Vďaka jednoduchému nanášaniu môžete jednotlivé odtiene miešať a pripraviť si tak skutočne originálny výzor. Odborníci tiež odporúčajú použiť matnú tekutú farbu na pery a naniesť ju pomocou nadýchaného štetca na miešanie očných tieňov, aby ste dosiahli tento efekt rozmazaných pier. Nám sa na tomto trende najviac páči to, že ho mnohé robíme denne a ani pritom nevieme, aké sme „in“. Ak najbližšie zaspíte do práce, stavte aspoň na jedno „ďobnutie“ prstom do rúžu a ak aj nedocielite požadovaný efekt, môžete sa aspoň potľapkať po ramene za to, že ste stihli aj trendy úpravu zovňajšku (úsmev).

Drahokamy- drahokamy sú večné, ale teraz máme na mysli čosi iné. Trblietavé ozdoby, ktoré ozvláštnia očný make-up. Tento trend sa ťahá naprieč celým rokom už od zimy a je taký populárny, že zle nespravíte, ani ak po kamienkoch siahnete počas jesene. Samozrejme, neodporúčali by sme ich nosiť do práce či do školy, ale ak vás čaká spoločenská udalosť, nebojte sa dopriať si niečo extra. Odborníci odporúčajú najskôr si vytvoriť šablónu a predkresliť si požadovaný dizajn pomocou tekutých očných liniek. Takto bude umiestňovanie trblietavých prvkov jednoduchšie a najmä rýchlejšie.

Vinylové pery- ďalší trend, ktorý poznáme už z minulej zimy. Opäť cheme dosiahnuť pery také lesklé, že v nich môžete vidieť svoj odraz. Tento trend milujeme, pretože je úplne ľahké prispôsobiť ho svojmu osobnému štýlu. Dá sa nosiť rôznymi spôsobmi. Prvým sú odvážne, lesklé červene pery a druhým je jemný, lesklý odtieň pre decentnejší vzhľad. V oboch prípadoch hľadajte také zloženie tekutého rúžu, ktoré je na jeden prst plne pigmentované, odolné voči prenosu a vysoko lesklé.

Gotika- Nie, nie, nejdeme s vami riešiť dejiny umenia. Načrieme len „na povrch“. Na jeseň sa vracajú tmavé dymové oči a tmavé pery od námorníckych odtieňov až po hlboké baklažánové tóny, ktoré akoby odrážali náladu smerujúcu do módnych prehliadok jeseň/zima 2022. Ide v podstate o trend 90. Rokov, ktorý sa nám prelieva do jesennej sezóny, tak prečo ho neprijať? Jednoducho pridajte tmavšiu ceruzku na pery, aby ste svojmu jesennému vínovému alebo bobuľovému rúžu dodali trochu šmrnc. Námornícka očná linka používaná ako ceruzka na pery dodá hĺbku pod akýkoľvek červený alebo bordový rúž. Získate tak hlboký základný odtieň, pričom rúž stále vyskakuje.

Podmaľba- o tomto trende ste možno ešte nepočuli. Úprimne, ani my nie. Napriek krkolomnému názvu ide v podstate o aplikačnú techniku, pri ktorej sa používajú produkty ako krémový bronzer a lícenka pod make-up, čo pomáha vytvoriť hladkú a prirodzenejšie vyzerajúcu zmes. Vzhľadom na to, že sa používajú krémové receptúry, získate odmastený povrch a lepšiu aplikáciu rozjasňovačov s mokrým vzhľadom. Vizážisti odporúčajú používať krémový bronzer, lícenku a podkladovú bázu so stredným krytím.

Odfarbené obočie- hoci sa pod tento trend samé nezaručujeme, je priam nutné spomenúť ho. V každom prípade, pri odfarbovaní opatrne a s rozumom. To, čo vyzerá skvele na mólach, nemusí byť ideálne, ak máte zrovna napríklad pracovný pohovor. Niektorí vizážisti tvrdia, že keď sa zbavíte obočia, stane sa niečo úžasné – s očnými tieňmi máte príležitosť byť naozaj kreatívni, pretože máte viac priestoru na hranie a keď to uvidíte v praxi, kreativita priam exploduje. Trend sa už ujal aj medzi celebritami, odfarbené obočie a oranžové dymové oči, snáď u hviezd neprekvapia nikoho. Dobrou správou je, že sa nemusíte ihneď vrhnúť na bielenie obočia, aby ste experimentovali s týmto vzhľadom. Skúste jeden z najstarších trikov líčenia- vytiahnutiu obočia. Keď si vytiahnete obočie, môžete ho zafixovať pomocou lepiacej tyčinky, fixačného prášku a korektora. Vzhľad si tak vyskúšate bez toho, aby ste následne museli „chodiť po kanáloch“.

dizajn_bez_nazvu426.png

Jesenné trendy v líčení
Foto: 
instagram

Divoké obočie- patrí k dobrodružným ženám odjakživa. Udržiavanie obočia – či už voskom, pinzetou alebo ošetrením, ako je laminácia – je v podstate práca na čiastočný úväzok. Našťastie pre nás všetky, obočie nenáročné na údržbu sa vracia. Dokonale upravené obočie je trendom už nejaký čas, ale na jeseň bude trendy plnšie obočie bez námahy (kričíme hurá a pripíjame si pomyselným pohárom perlivej vody s citrónom). Použite ceruzku na obočie, aby ste vyplnili všetky riedke miesta pre rovnomerné plné obočie. Učešte si obočie hore a dole, aby ste zistili, kde ho vyplniť. Šikmý aplikátor uľahčuje tvarovanie a vypĺňanie, tak skúste nájsť práve taký.

Hydratovaná pokožka- kým pokožka bude počas leta vždy najviac orosená a svieža, žiariť sa dá po celý rok, aj keď jesenné svetlo nedopadá úplne rovnako. Na jeseň je potrebné zvýšiť hydratáciu vo vašej rutine starostlivosti o pleť, vrátane pridania naparovača na tvár. Práve používanie naparovača na tvár pomáha dosiahnuť lepšie čistenie, umožňuje hlbší prienik vašej starostlivosti o pleť a napumpuje hydratáciu do pokožky. Naparovací prístroj používame, keď si poumývame tvár, na prípravu na aplikáciu starostlivosti o pleť a dokonca aj počas líčenia. Naparovač je konečný prípravný krok pre žiarivú pleť.

- - Inzercia - -