Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Vneste do svojho bývania prvky dovolenky, z ktorej nebudete chcieť odísť

september 20, 2022 - 07:30
Snívate o dovolenke v dome na pláži na ostrove Ibiza či o pohode v súkromí tropického ostrova Bali? Alebo je tým pravým orechovým pre vás skôr zrub niekde na vrchole nórskeho fjordu či uprostred hlbokých kanadských lesov? Nechajte sa inšpirovať svojou obľúbenou destináciou a premeňte svoj dom alebo byt na oázu harmónie, kde si budete užívať atmosféru dovolenky po celý rok.
Foto: 
TS_Quick-Step podlahy

AKO V DOME NA PLÁŽI

More je nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie, vďaka ktorému môžete do svojej domácnosti vniesť onen nádherný pocit prázdninovej pohody. V prvom rade je tu kaleidoskopický výber odtieňov farieb, ktoré vám umožnia dosiahnuť veľký účinok s minimálnym úsilím. Napríklad môžete zvoliť klasický námornícky štýl, s ktorým sa stretávate na pobreží Severného mora, alebo naopak využiť odtiene azúrovo modrej a evokovať tak atmosféru ostrovov v Egejskom mori. Kombináciou týchto farieb s bielou hneď pridáte do svojho interiéru plno svetla a priestoru. Tento účinok môžete zosilniť, ak použijete v interiéri prírodné materiály ako prúty, jutu či plátno. Alebo napríklad stolík z lešenárskych dosiek, ktoré vyzerajú akoby boli dlho namočené v morskej vode? Môžete sa hrať s jemnými detailmi, ako napríklad kvetináč s pobrežnými trávami alebo mušle, ktoré ste si priviezli ako suveníry z ciest, a tie zakomponovať do svojho interiéru. 

Chcete premeniť svoj interiér tak, aby dokonalo odrážal prázdninovú atmosféru? Potom začnite voľbou správnej podlahy. V novej kolekcii Illume od značky Quick-Step nájdete betónovú podlahu v ustricovom odtieni, ktorú môžete položiť v celom svojom dome a vzdať tak poetický hold moru. Okrem jemného dizajnu s kamienkami a mušľami ponúka táto podlahová krytina tiež všetky výhody kategórie mäkkých a pružných vinylových podláh Vynil Flex. Nebudete potrebovať ani žiadne profily, takže túto krytinu môžete položiť na veľkej ploche. Chcete skôr zacvakávať alebo lepiť? Voľba je len na vás! Vďaka patentovanému systému Uniclic sa môžete rozhodnúť, akým spôsobom chcete pokladanie vašej podlahy urobiť. A dobrá správa je, že pokladanie je bezprašné a nie je pri ňom potrebná rezačka. 

ilcl40276_interior04_52342822730_o.jpg

Foto: 
TS_Quick-Step podlahy

AKO V LONE PRÍRODY 

Nie je pláž úplne to, čo vás láka? Ale to nie je žiadny problém! Vaším nekonečným zdrojom inšpirácie môže byť napríklad zrub pri odľahlom jazere niekde v Kanade, alebo dom v korune stromu s výhľadom na nórsky fjord. Pre inšpiráciu nemusíte chodiť ďaleko, pretože aj naše Tatry majú čo ponúknuť. Až 33 % Slovákov, ktorí majú tento rok naplánovanú dovolenku práve u nás, rozhodne ocení jedinečné bývanie, za ktorým nemusia chodiť za hranice. A preto, ak je vašou voľbou prírodný štýl, potom máte s najvyššou pravdepodobnosťou v obľube všetky možné odtiene zelenej. Spojenie s Matkou prírodou však ponúkajú aj tlmené zemité tóny a sýte odtiene od okrovej až po žltú, ktorú nájdete na okvetných lístkoch slnečníc. So správnym osvetlením budete dokonca schopní vytvoriť šerosvit, ktorý bude evokovať les strácajúci sa v hmle, v ktorom prvé slnečné lúče zaháňajú nočnú temnotu. A čo sa týka štruktúry, inšpiráciu môžete čerpať nielen zo samotných lesných porastov, ale tiež zo zvierať, ktoré ich obývajú. Používajte na dotyk príjemné materiály, ako je vlna, pierka a prachové perie, alebo nechajte tvary a vzory z prírody, aby sa stali všadeprítomnou témou vášho interiéru. Samozrejme budete potrebovať útulnú atmosféru vytvorenú ohňom v krbe a pohodlné kreslo s hrejivými dekami a dekoratívnymi vankúšmi. 

V neposlednom rade je základným prvkom pre vytvorenie atmosféry domova obklopeného prírodou drevo. Nielen v nábytku a na stenách, ale samozrejme tiež ako podlahová krytina. Ideálnou voľbou je v tomto prípade niektorá z podláh z radu Capture od spoločnosti Quick-Step. Táto laminátová kolekcia vyzerá ako skutočné drevo viac než ostatné podlahové krytiny a navyše sa veľmi ľahko udržiava. Nemusíte sa teda znepokojovať, ak sa po nej prejdete v topánkach od blata, keď sa vrátite z príjemnej prechádzky v lese. 

Či už patríte k tretine Slovákom, ktorí sa vyberú hľadať prímorské motívy do vzdialených krajín alebo k tretine tých, ktorí obdivujú horské prvky na Slovensku, vedzte, že kreativite sa medze nekladú a inšpirovať vás môže naozaj čokoľvek. Stačí mať oči otvorené, používať kvalitné materiály a váš nový domov bude na svete.

sig4762_interior19_52341429397_o.jpg

Foto: 
TS_Quick-Step podlahy

O spoločnosti Quick-Step

Quick-Step je značka kvalitných podlahových krytín vyrábaných spoločnosťou Unilin. Neustály výskum a inovácie spolu so silným zameraním na kvalitu spôsobili, že je Quick-Step jedným z popredných hráčov na trhu v podlahovom priemysle. Značka, ktorá je známa svojím nelepivým inštalačným systémom Uniclic, sa vyvinula v značku, ktorá prináša širokú škálu dizajnových riešení. Dnes je Quick-Step celosvetovým lídrom v oblasti dizajnu, inovácií a kvality v oblasti podlahových krytín vo viac ako 100 krajinách.

 

- - Inzercia - -