Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovenky z VIP Klubu majú srdcia na správnych miestach

september 30, 2022 - 10:25
Dvadsiaty deviaty septembrový deň patril vo svete biznisu a podnikania šikovným a razantným ženám z celého Slovenska. Jesenný VIP Klub prebehol v znamení kníh, dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí z finančníctva a najmä sme pookriali na duši jedna pri druhej. O tom je ženské spojenie, keď sa sme spolu, sme ešte silnejšie.
Foto: 
Ramon Leško

Organizátorka VIP Klubu česko-slovenských podnikateliek a generálna riaditeľka vydavateľstva Star Production Mária Reháková privítala v krásnom prostredí horského masívu Donovaly ženy  a dámy, ktoré v podnikateľskom prostredí už niečo znamenajú: „Som nesmierne šťastná, že sme sa všetci stretli a môžeme si odovzdať naše skúsenosti, kontakty a pokračovať ďalej v priateľskom duchu. Sme tu kvôli tomu, aby sme sa mohli navzájom obohatiť. A najmä si pomáhať, či už po profesionálnej, alebo ľudskej stránke. Bez ženského myslenia to vo svete nejde.“ 

ram_9034.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Na mimoriadnom podujatí spievala aj multižánrová speváčka Ema Klinko, ktorá svojimi hudobnými vstupmi obohatila celý večer reprezentatívneho VIP klubu. Počuli sme piesne z muzikálu Neberte nám princeznú, Madam de Pompadeur, Mária Antoinetta. 

ram_9046.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Raut prebiehal v pokojnej a priateľskej atmosfére hotela Residence, v ktorom nás privítala riaditeľka Veronika Šiklová: „Nie je vždy jednoduché byť ženou. A už vôbec nie silnou ženou. Vážim si každú jednu a teším sa, že sa môžeme bližšie spoznať práve tu u nás, na Donovaloch.“ Prostredie hotela súzvučilo s okolitou horskou scenériou, ktorá dopĺňala už i tak radostnú a pohodovú náladu. 

Financie sú prostriedkom na prežitie plnohodnotného života a tiež sú prostriedkom na naplnenie túžob. S financiami efektívne pracuje aj spoločnosť SWELL, ktorá vie nielen kvalifikovane pomôcť, ale svojim klientom a potencionálnym klientom sa prihovárajú  ľudskou rečou, čo je, určite uznáte vo svete financi veľkou devízou. Prítomným dámam porozprávali viac Jana Valkučáková Zuzana Salajová. Prítomný bol aj Branislav Stanček, marketingového riaditeľ spoločnosti SWELL.

ram_8921.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Výtvarníčka, keramikárka, maliarka Marta Chabadová nám predstavila svoju monografiu s názvom Marta Chabadová: „Vyštudovala som u pána profesora Želinského, táto kniha má trochu inak obohatenú koncepciu. Moja túžba bola stvárniť svojsky krajinu s figúrou, tak som sa snažila presadiť si tento svoj postoj. Veľmi sa teším, že vznikla a dúfam, že sa bude páčiť aj vám.“ Knihu uviedli dámy do života lupienkami ruží.

ram_8976.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Umením sa inšpirovala aj Česká mincovňa, s ktorou vydavateľstvo Star Production veľmi úzko spolupracuje na  rôznych projektoch a p. Ľudmila Fülöpová nám prezradila viac o minciach, zlate a najmä o dôvodoch pre ktoré by sme mohli do nich investovať. „Zlato je viac než slovo, skrýva v sebe veľkú hodnotu a to dokonca nie len materiálnu. Česká mincovňa pôsobí v Čechách už 30 rokov a razí české koruny. Na Slovensko sme prišli v kovidovej dobe a nebolo to úplne jednoduché.“ Prítomným dámam porozprávala viac aj so svojou kolegyňou z Českej mincovne. 

 

ram_8987.jpg

Foto: 
Ramon Leško

O uplatnení žien na trhu práce nám zaujímavo porozprával Ing. Ľubomír Kadlečík zo spoločnosti TreximaIng. František Foltán prítomným dámam porozprával o aktuálnej situácií v odmeňovaní mužov a žien na Slovensku. Spoločnosť Trexima sa zameriava na monitoring  trhu práce, zamestnanosti, mzdového vývoja, pracovných podmienok a produktivity práce. 

ram_9078.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 

Ďalšia kniha, ktorá len nedávno uzrela svetlo sveta je kniha od Anny Drevickej. Knihu Vitajte v Banskej Bystrici nám p. Drevická  osobne predstavila: „Pani Mária Reháková zastupuje Banskú Bystricu na vysokej úrovni a ja som jej za to vďačná.“ Na podujatí nesmel chýbať ani spevák Jozef Mak, ktorá spolu s Alenou Káanovou popriali knihe veľa čitateľov. 

 

ram_9089.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9140.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Špeciálnym prekvapením bol aj výnimočný kalendár na rok 2023, ktorý zachytáva nominantky ankety  Slovenky roky počas 14 rokov existencie ankety. Vznikol na prahu 15. výročia ankety. Mária Reháková: „Nominantka ankety Slovenka roka je už víťazkou.“ Na krste nesmeli chýbať ani Zuzana Olešová, Želmíra Komoreková, Erika Karová a Tatiana Nátna.

ram_9177.jpg

Foto: 
Ramon Leško
 

Najväčším prekvapením večera bolo však blahoželanie z úst všetkých prítomných dám hlavnej organizátorke Márii Rehákovej k nedávnemu životnému jubileu. Za nápadom stála Tatiana Nátna z Top centra podnikateliek spolu s ďalšími dámami. Postarali sa naozaj o krásny zážitok a spoločne si užili príjemný večer. 

ram_9203.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Prítomné dámy sa okrem svojich profesionálnych kontaktov veľa dozvedeli o financiách priamo z úst odborníčok. Je len prirodzené, že úspešné ženy sa snažia udržiavať svoju vizuálnu stránku na vysokej spoločenskej úrovni a k poháru dobrého vína pridali úsmev a družné dialógy. Organizátori podujatia môžu pokojne zavrieť za sebou ďalší list úspešnej a vysoko profesionálnej akcie.

Ďakujeme prítomným hosťom za krásne strávený večer v lone slovenskej prírody

- - Inzercia - -