Dnes je nedeľa, 04.december 2022, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

VIDEO: Do zastávky MHD vrazilo auto, hasiči hlásia štyroch mŕtvych a sedem zranených

október 03, 2022 - 07:39
Štyroch mŕtvych a sedem zranených si vyžiadala dnešná nočná nehoda v Bratislave. Ako informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru SR, k tragickej dopravnej nehode došlo po 22:15 na Zochovej ulici v Starom Meste, kde do zastávky mestskej hromadnej dopravy vrazilo osobné auto. V čase udalosti sa na zastávke nachádzalo viacero osôb. Po príchode na miesto udalosti museli hasiči vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla. Na mieste zasahuje 21 hasičov.
Foto: 
FB Zuzana Aufrichtová

Vodič, ktorý vrazil do zastávky na Zochovej ulici v Bratislave, mal v krvi 1,6 promile alkoholu a po nehode sa správal agresívne, povedal policajný prezident Štefan Hamran. Išiel výrazne rýchlejšie, ako je povolená rýchlosť, podľa Hamrana niekoľkonásobne.

„Podľa toho, čo som videl, tam nie sú evidentné brzdné stopy,“ povedal Hamran. Vodič podľa neho išiel z podjazdu a stratil kontrolu nad autom. Hamran povedal, že ďalšie tri osoby sú, „bohužiaľ, s kritickými zraneniami v nemocnici“. „Niektorí naši spoluobčania sú nepoučiteľní a polícia určite bude volať za sprísnenie trestov.

Páchateľa zadržali na mieste, spolujazdca previezli do nemocnice s ľahkými zraneniami, už bol prepustený.“ Hamran povedal, že pod vplyvom alkoholu bol aj spolujazdec, ten mal jedno promile.

„Ak si niekto v takom stave sadne za volant, tak sa niet čo čudovať, že môže stratiť kontrolu nad vozidlom a dopadne to takto tragicky,“ povedal Hamran. „Je pre nás zarážajúce, že vodič je schopný sa dopustiť niečoho takéhoto a potom ešte agresívne vystupuje smerom k policajtom alebo k zdravotníckemu personálu.“ Hamran povedal, že na zastávke Zochova sa pravidelne meria rýchlosť a kontroluje alkohol. „Napriek tomu sa na takomto úseku stala takáto dopravná nehoda s takýmto koncom.“

Hamran povedal, že polícia má aj nejaké kamerové zábery. „Budú hroziť vysoké tresty, to je evidentné.“

Zdroj: Denník N

- - Inzercia - -