Dnes je nedeľa, 04.december 2022, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Úprimnú sústrasť rodinám obetí nočnej tragédie v Bratislave vyjadrili aj traja najvyšší ústavní činitelia

október 03, 2022 - 10:30
Úprimnú sústrasť rodinám obetí nočnej tragédie v Bratislave vyjadrila aj traja najvyšší ústavní činitelia - prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda NR SR Boris Kollár aj premiér Eduard Heger. „Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám, blízkym a priateľom obetí tragickej autonehody. Všetkým zraneným želám čo najrýchlejšie zotavenie," uviedla prezidentka v statuse na sociálnej sieti.
Foto: 
Polícia Slovenskej republiky

Zároveň dodala, že alkohol pri jazde autom nemá miesto. „Pri sadaní za volant sa vždy rozhodujme a správajme zodpovedne, aby sme svojím konaním nezapríčinili nešťastie a smútok iným ľuďom," dodala. Nehoda, ktorá si vyžiadala štyroch mŕtvych a šiestich zranených, sa stala v nedeľu 2. októbra po 22:15 na Zochovej ulici v Starom Meste, kde do zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD) narazilo osobné auto.

Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadril aj predseda vlády SR Eduard Heger. „V dôsledku nehody zbytočne vyhasli štyri životy, medzi nimi aj mladých ľudí. Je to nesmierna tragédia, z ktorej som hlboko zarmútený. Pozostalým vyslovujem úprimnú sústrasť a zraneným skoré vyliečenie," uviedol premiér na sociálnej sieti. Ako dodal, nezodpovednosť nepatrí za volant a alkohol už vôbec nie. „S hrôzou a zdesením som prijal túto správu, opitý vodič vrazil do zastávky plnej ľudí," uviedol na sociálnej sieti predseda parlamentu Boris Kollár s tým, že musíme mať nulovú toleranciu k alkoholu za volantom. Vyjadril presvedčenie, že opitý vodič nevyviazne len s podmienkou.

Minister vnútra SR Roman Mikulec poznamenal, že o situáciu sa priebežne zaujíma a je informovaný kontinuálne. „Štyria ľudia nehodu neprežili, traja sú vo vážnom stave, jedna osoba z nich vo veľmi kritickom. Som v myšlienkach s rodinami a obeťami tejto tragickej udalosti a vyjadrujem im úprimnú sústrasť," uviedol minister na sociálnej sieti s tým, že zdravotníci v tejto chvíli bojujú o životy zranených. „Podľa aktuálnych informácií, ktorými disponujem, bol vodič pod vplyvom alkoholu," dodal s tým, že všetky okolnosti tragickej udalosti preveruje polícia.

Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadril v noci aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba, primátor Bratislavy Matúš Vallo a starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. „Zastávka sa nachádza kúsok od môjho domova a v nedele večer býva plná mladých ľudí, ktorí sa vlakom vracajú po víkende do Bratislavy a smerujú na Družbu a do Mlynskej doliny. Cítim obrovský hnev vždy, keď som svedkom agresívnej a rýchlej jazdy vodiča v meste. Po nej sa už čas nedá vrátiť späť," uviedol na sociálnej sieti Droba.

- - Inzercia - -